Logistika a skladovanie

CHEP Europe predstavuje novinky

CHEP Europe predstavuje novinky. Globálna spoločnosť v oblasti zdieľania a opätovného využívania paliet vracia na trh svoju displejovú štvrťpaletu Q+, a to s jedným unikátom. Na trh tiež uviedla aj vylepšenú drevenú polpaletu s robustnejšou konštrukciou.

Nová verzia displejovej štvrťpalety Q+ je vôbec prvou paletou vyrobenou výhradne zo spotrebiteľského plastového odpadu a má certifikáciu EuCertPlast na overenie procesu, ktorý zahŕňa využitie upcyklovaných plastov. Jej zavedenie predstavuje významný krok smerom k prechodu na regeneratívny spôsob propagácie v mieste predaja. Využitím potenciálu obehového hospodárstva v návrhu svojich produktov vytvoril CHEP produkt, ktorý predstavuje udržateľné riešenie problému spracovania plastového odpadu.

Prepracovaná konštrukcia displejovej palety Q+ pomáha spoločnosti CHEP dosiahnuť záväzok na rok 2025, ktorým je zapracovávať do nových výrobkov 30 % upcyklovaného obsahu a pripraviť tým pôdu pre ešte ambicióznejšie ciele. Popri svojich vlastnostiach z hľadiska udržateľnosti sa paleta Q+ vyznačuje prvkami, ako Blue Click, patentovaný systém na pripájanie lepeniek, ktorý skracuje čas potrebný na prebaľovanie, prináša stabilitu a minimalizuje riziko poškodenia výrobkov, ku ktorému by mohlo dôjsť pri preprave predbalených lepenkových displejov na predajnú plochu.

CHEP Europe predstavuje novinky

Znovuuvedenie štvrťpalety Q+ robí z oboch jej verzií, kolieskové (opätovne uvedené na trh v roku 2020) aj statické, hlavný produkt v rámci transformácie ponuky produktov CHEP pre potreby odvetvia rýchloobrátkového tovaru. Vylepšená drevená polpaleta v takzvanom „düsseldorfskom formáte“ má robustnejšiu konštrukciu a je odolnejšia nielen voči nárazom vysokozdvižných vozíkov, ale aj pri manipulácii v pokročilých automatizovaných prevádzkach.

Kvalitnejšie drevo, z ktorého je vyrobená, pochádza z preverených udržateľných zdrojov, disponuje certifikátmi FSC/PEFC a znižuje pravdepodobnosť vzniku triesok či úlomkov. Nakladacia plocha má až o 10 % väčšie pokrytie drevenými doskami, než je obvyklé pri podobných konkurenčných paletách.

Uvedeniu odolnejšej verzie polpalety na trh predchádzali prípravy stoviek konceptov a viac ako desiatky rôznych prototypov. Spoločnosť CHEP vykonala vo svojom globálnom inovačnom centre okrem iného tisíce testov nárazom a na základe výsledkov hodnotenia bol vybraný konečný návrh. Následne konštrukciu hodnotili vo svojich prevádzkach výrobcovia, maloobchodníci aj priemyselné podniky naprieč Európou.

Koliesková štvrťpaleta Q+

Zdroj
transport.sk
Editor
Michal Štengl, foto: autor

Prečítajte si aj

Back to top button