Logistika a skladovanie

Bystrický logisticko-priemyselný park pomôže začínajúcim podnikateľom s priestormi

V ťažkej situácii, ktorú priniesla pandémia nového koronavírusu, chce bystrický logisticko-priemyselný park začínajúcim podnikateľom s priestormi.

Už pred šiestimi rokmi, počas doznievajúcej krízy, prišiel Martin Turčan, konateľ logisticko – priemyselného parku, s myšlienkou pomoci pre začínajúcich podnikateľov. Aj v tejto dobe chce ľudí povzbudiť k vlastnému biznisu. Štartujúcim projektom ponúka opäť konkrétnu pomoc.

Pred šiestimi rokmi pomohol pomohol Martin Turčan začínajúcim podnikateľom z okolia Banskej Bystrice po veľkej ekonomickej kríze. Uvedomoval si, že pustiť sa do podnikania, nie je ľahké a start-upovým projektom poskytol priestory zdarma. Aj teraz prichádza s konkrétnou ponukou pre tých, ktorí sa počas karantény rozhodli zmeniť status zamestnanca a rozbehnúť vlastný biznis.

„Viacerí v tomto čase premýšľajú nad ďalším smerovaním. Táto povinná karanténa ich možno naštartuje k podnikaniu a k realizácii zámerov, ktoré už dávno mali v hlave,“ myslí si Martin Turčan, konateľ logisticko – priemyselného parku.

„Práve tým, ktorí by sa chceli postaviť na vlastné nohy a pustiť sa do podnikania, sme sa rozhodli ponúknuť priestory v našom logisticko – priemyselnom parku za prijateľných podmienok. Chceme takto podporiť perspektívne biznisplány. Uvoľníme priestory, ktoré sme doteraz užívali pre našu potrebu a poskytneme ich potenciálnym záujemcom. Pomôcť im vieme napríklad aj pri založení firmy či iných administratívnych úkonoch, aby bol pre nich začiatok čo najjednoduchší,“ hovorí Turčan.

Táto pomoc nie je zo strany konateľa spoločnosti v tejto dobe jedinou. Pred pár dňami, keď vypukla pandémia, ponúkol zdarma priestory firmám na zabezpečenie logistiky a skladovania hygienických potrieb či dezinfekčných prostriedkov pre obyvateľov alebo zdravotnícke, či iné subjekty až do doby ich vyskladnenia.

„Práve tým, ktorí by sa chceli postaviť na vlastné nohy a pustiť sa do podnikania, sme sa rozhodli ponúknuť priestory v našom logisticko – priemyselnom parku za prijateľných podmienok. Chceme takto podporiť perspektívne biznisplány.

Martin Turčan, konateľ

Martin Turčan, ktorý je aj poslancom mestského zastupiteľstva, nedávno tiež spustil na svojich stránkach poradenstvo pre firmy, SZČO, ale aj zamestnancov prostredníctvom video blogov. Sumarizuje v nich aj aktuálne opatrenia vlády a ich aplikovanie v praxi. „Dostával som veľa otázok, či už od našich klientov alebo mojich známych, na čo majú reálne nárok a či sa kompenzácie a úľavy budú týkať aj ich,“ vysvetľuje Martin Turčan. Cieľom týchto blogov je pomôcť zorientovať sa v množstve noviniek, ktoré prijíma Vláda SR.

Tí, ktorí majú záujem o naštartovanie svojho podnikania a o nájom skladových či kancelárskych priestorov, nájdu potrebné kontakty na www.variabb.sk.

Editor
transport.skTS

Prečítajte si aj

Back to top button