Cestná doprava

Hlavný ťah Banskou Bystricou vynovia

Hlavný ťah Banskou Bystricou vynovia. Hlavný ťah mestom Banská Bystrica po ceste I/66 popri rieke Hron kompletne vynovia.

V utorok o tom informovala Slovenská správa ciest (SSC) s tým, že v rámci veľkoplošných opráv ciest I. triedy v dĺžke 5,2 kilometra vyfrézujú poškodenú vozovku a po celej šírke cesty položia nový súvislý asfaltový koberec. „Nové asfaltové vrstvy sa pre plynulosť dopravy budú pokladať v noci, v čase od 19.00 do 4.30 h, keď dôjde aj ku krátkodobému vypínaniu trakčného vedenia trolejbusovej dopravy,“ uviedla SSC.

Hlavný ťah Banskou Bystricou vynovia

Vodiči i cestujúci musia byť trpezliví, vyzvala správa ciest. Práce od takzvanej križovatky Hušták až po obchodný dom pri železničnej stanici sú rozdelené do deviatich etáp realizovaných po jazdných pruhoch za plnej premávky. Všetky by sa mali skončiť v závere júla. Dôsledne treba sledovať dopravné značenie. Na tomto ťahu dôjde počas prác aj k dočasnému zrušeniu niektorých autobusových zastávok. Podľa SSC stavbu realizuje združenie Eurovia – Doprastav a cena stavebných prác predstavuje 2,7 milióna eur s DPH.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button