Cestná dopravaVideo

Všetko najlepšie, Volvo FMX!

Je to už 10 rokov odkedy na trh prišiel rad stavebných vozidiel Volvo FMX. Pri tejto príležitosti sme si zaspomínali aj my a pripomenuli si najlepšie videá, ktorými švédsky výrobca nákladných vozidiel FMX doteraz propagoval. Tu sú.

Štvorročná šoférka

Zrejme najpopulárnejším videom, v ktorom hrá hlavnú úlohu Volvo FMX je živý test, kedy do sklápača inžinieri nainštalovali ovládače, umožňujúce riadiť FMX pomocou diaľkového ovládača, ako keď si kúpite hračkárske autíčko. Ovládač dali do rúk štvorročnej Sophie Brown a tá ho teda vôbec nešetrila. Toto video nás baví dodnes.

Prezident vo vzduchu

Ďalším virálnym počinom bolo video s názvom „The hook“ alebo Hák. Zahral si v ňom samotný prezident značky Volvo Trucks, Claes Nilsson, ktorý stál na vozidle zavesenom vysoko nad hladinou mora v prístave v Goteborgu.

Svetlá výška podobná výške hlavy

V podobne napínavom, možno ešte napínavejšom videu si zahral aj technik Volvo Trucks Roland Svensson, ktorý sa podieľal na vývoji nového FMX. Konkrétne mal na starosti svetlú výšku vozidla a dobrú prácu seba aj svojho tímu demonštroval veľmi odvážne – nechal sa zakopať do zeme a len pár milimetrov ponad jeho hlavu sa prehnalo rozbehnuté Volvo FMX.

Koľko vydrží?

FMX nechalo svojich fanúšikov nazrieť aj „do kuchyne“. Video nižšie zdokumentovalo extrémne testovanie zaťaženia korby. Koľko ton môžete pustiť z výšky priamo nad prevodovku aby ste ju nepoškodili?

Napokon aj novinka

Súhrn najlepších videí modelu FMX uzavrieme najnovším videom, ktoré ukazuje nové FMX. Nie je síce také odvážne a virálne ako iné počiny švédskej automobilky, zato však efektívne vysvetľuje novinky, ktoré nové FMX prináša. V nastaveniach videa si viete zvoliť aj slovenské titulky.

V spolupráci
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button