Železničná doprava

ŽSR zaznamenali požiare i roztiahnutie koľajníc

ŽSR zaznamenali požiare i roztiahnutie koľajníc. ŽSR už zaznamenali v aktuálnych horúčavách požiare i roztiahnutie koľajníc.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v aktuálnych horúčavách už niekoľko požiarov v okolí tratí, ale aj roztiahnutie koľajníc. „Železničná infraštruktúra je vplyvom počasia značne namáhaná,“ uviedli ŽSR. Železnice v posledných dňoch zaznamenali v okolí železničných tratí niekoľko požiarov. „Príčiny sú rôzne, či už vznikli klasickou nepozornosťou, alebo aj činnosťou dráhových vozidiel. Ide najmä o požiare spôsobené pri brzdení vlakov,“ spresnili.

V menšej miere evidujú aj takzvané „vybočenia“. „To znamená, že vplyvom teplôt sa koľajnice roztiahnu a pnutie sa prejaví ich zvlnením,“ vysvetlili zo ŽSR. V kritických miestach zavádzajú železnice takzvané teplotné prechodné obmedzenia traťovej rýchlosti. „V kritických denných dobách sa znižuje rýchlosť vlakov tak, aby sa zachovala bezpečnosť,“ podotkli. ŽSR deklarujú, že jej zamestnanci v týchto dňoch venujú zvýšenú pozornosť všetkým okolnostiam, ktoré by mohli viesť k vzniku nehodových udalostí.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button