Železničná doprava

Vlaky na prípoje v stanici Žilina nečakajú

Vlaky na prípoje v stanici Žilina nečakajú. Pre rekonštrukčné práce vlaky na prípoje v stanici Žilina nemôžu čakať. Potrvá to pravdepodobne až do ukončenia stavebných prác na žilinskom uzle.

Na základe rekonštrukčných prác v stanici Žilina, na tzv. žilinskom uzle, chce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovať cestujúcich, že väčšina vlakov v stanici Žilina nemôže čakať na žiadne prípoje (okrem vybraných vlakov, ktoré sú uvedené v čakacích časoch)*.

K zrušeniu čakania na prípoje v stanici Žilina musela ZSSK pristúpiť z dôvodu nedostatku voľných koľají, resp. nástupíšť, na ktorých by sa bezpečný prestup cestujúcich mohol uskutočniť. Čakacie časy a prestupy cestujúcich sú v ostrej vlakovej prevádzke zabezpečované len s veľkou ťažkosťou. Pretože priepustnosť stanice a rekonštrukcia jednotlivých nástupíšť sa deje postupne v rámci jednotlivých etáp prác.

Zároveň ZSSK upozorňuje cestujúcich, aby počítali aj s prípadnými zmenami pri organizovaní dopravy. A taktiež s väčšou časovou rezervou pri vyhľadávaní vlakových spojení či už do uzla, z uzla alebo pri využití prestupu v uzle Žilina.

Vlaky na prípoje v stanici Žilina nečakajú

Informácie o prebiehajúcich prácach sú cestujúcim hlásené aj prostredníctvom staničného rozhlasu a vývesiek na stanici. Každý deň však prináša nové obmedzenia a v praxi je pre zamestnancov a zamestnancov manažéra infraštruktúry – ŽSR, ktorí vynakladajú maximálne úsilie vyjsť v ústrety cestujúcim, veľmi náročné a komplikované zabezpečiť, aby vždy všetko išlo podľa plánovaných výlukových opatrení. Zamestnanci robia všetko pre to, aby sa v rámci možností postarali o čo najbezproblémovejší chod dopravy.

Tieto informácie podáva ZSSK cestujúcim formou upozornenia aj cez web pri vyhľadávaní a kúpe cestovných dokladov na konkrétne vlakové spoje prechádzajúce cez stanicu Žilina.

ZSSK predpokladá, že uvedené bude platiť až do ukončenia prác v stanici Žilina, ktoré sú predbežne naplánované do roku 2025. Cestujúcim sa za všetky komplikácie úprimne ospravedlňuje a prosí ich o trpezlivosť. Po rekonštrukcii a spustení plnej prevádzky na žilinskom uzle sa výrazne skvalitní poskytovanie služieb.

*Vlaky, ktoré čakajú na prípoje:
1. Os 3930 (čaká na prípoj od vlaku R 611 TATRAN v soboty, nedele a sviatky),
2. Os 3934 (čaká na prípoj od vlaku R 613 TATRAN v soboty, nedele a cez sviatky 15 min),
3. Os 4478 (má prípoj od vlaku RR 717 POVAŽAN a čaká vždy),
4. RR 764 TATRAN (čaká na prípoj 5 min),
5. RR 17764 (čaká na prípoj 5 min),
6. Os 3437 má prípoj od vlaku Ex 145 OSTRAVAN (v pondelky až piatky, nedele a sviatky čaká 15 min) a rovnako má prípoj od vlaku RR 15715 POVAŽAN (iba v piatky, nedele a sviatky čaká 15 min),
7. Os 3477 (čaká na prípoj 15 min).

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button