Vodná doprava

Prístavný koncern DP World a britská CDC Group investujú do afrických prístavov

Dubajský prístavný a logistický koncern DP World a britská rozvojová finančná inštitúcia CDC Group plánujú v najbližších rokoch investovať do logistickej infraštruktúry v Afrike viac než 1,7 miliardy USD. V prvej fáze chcú zmodernizovať tri africké prístavy vrátane prístavu v Egypte.

CDC Group uviedla, že celková plánovaná investícia bola stanovená na 1,72 miliardy USD (1,49 miliardy eur). Z toho 1 miliardu USD zainvestuje koncern DP World. CDC Group prisľúbila spočiatku 320 miliónov USD, neskôr by mohla poskytnúť ďalších 400 miliónov USD.

Na začiatku by investície mali smerovať do modernizácie egyptského prístavu Ain Suchna, ďalej do senegalského prístavu Dakar a prístavu Berbera v oblasti Somaliland. Spoločné investície jedného z najväčších prevádzkovateľov prístavov na svete a britskej finančnej inštitúcie sa môžu časom rozšíriť aj do ďalších afrických regiónov. Okrem prístavov chcú DP World a CDC Group investovať aj do ďalšej infraštruktúry, ako kontajnerové depá a biznis parky. 

Modernizácia a rozšírenie troch prístavov zlepší podľa investorov prístup 35 miliónov ľudí k životne dôležitým tovarom. Okrem toho by investície mali podporiť 5 miliónov pracovných miest a do roku 2035 zvýšiť hodnotu celkového obchodu o 51 miliárd USD.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button