Správy | Aktuality | Témy

Víťazi ankety TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023

Víťazi ankety TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023. Zmeny v reglemente súťažnej ankety TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023 priniesli výrazne rozsiahlejšie výsledky náročnejšie na spracovanie, ale o to sú reprezentatívnejšie.

22. ročník čitateľskej ankety TOP SLOVAKIA TRANSPORT odborného časopisu TRANSPORT a LOGISTIKA sa konal v mesiacoch apríl až jún 2023. Prináša zaujímavý obraz o popularite značiek úžitkových vozidiel na slovenskom trhu, ako aj o spotrebiteľských postojoch veľkej rodiny autodopravcov. Inovácie priniesli dvojkolové hlasovanie v 13-tich kategóriách a aj samostatné hlasovanie 12-člennej odbornej poroty zástupcov odborných zväzov, združení aj novinárov – ZAP SR, ČESMAD Slovakia, ZLZ SR, ZAD SR, NASTK, SKVZA, CPaASR, Žilinskej univerzity, zástupcovia redakcie a webportálu TRANSPORT a LOGISTIKA, AZA A24, členovia medzinárodnej jury IVOTY, ITOTY, Bus of the Year. Išlo teda o kombináciu odborného a verejného hlasovania cez časopis TRANSPORT a LOGISTIKA a jeho webportál, ako aj weby uvedených partnerských zväzov a združení. Okrem poroty hlasovalo celkom 2367 hlasujúcich, čo je nárast o vyše 20 % oproti predošlému ročníku.

„Inovácie v ankete TOP SLOVAKIA TRANSPORT v názve, rozsahu kategórií či spôsobe hlasovania ako aj spolupráca odborných zväzov, združení a škôl priniesla úspech a výrazné zvýšenie kredibility ankety. Bolo to náročné, ale reagovali sme na požiadavky a pripomienky importérov a výsledkom je názor mimoriadne širokého spektra hlasujúcich z radov čitateľov, odborníkov, autodopravcov i fanúšikov autodopravy,“ hovorí Viliam Bujna, predseda odbornej poroty.

Do 2. finálového kola hlasovania sa dostali traja nominanti každej z 13-tich kategórií s najvyšším počtom hlasov z prvého kola a v druhom kole sú tieto výsledky.

Víťazi ankety TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023

Vyhodnotenie TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023 v trinástich kategóriách

 1. TOP TRUCK SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – DAF NGD XG+FT
 2. TOP BAU TRUCK SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Scania XT
 3. TOP LIGHT TRUCK SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – MAN TGL
 4. TOP VAN SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Mercedes-Benz Sprinter
 5. TOP LIGHT VAN SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Mercedes-Benz Citan
 6. TOP PICKUP SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Ford Ranger Raptor
 7. TOP CITY BUS SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – IVECO Crossway LE City Hybrid
 8. TOP BUS SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Setra ComfortClass S 517 HD
 9. TOP TRAILER SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Schmitz Cargobull S.CS Power Curtain
 10. TOP BAU TRAILER SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Schwarzmüller – sklápací náves
 11. TOP GREEN TRUCK SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – IVECO S-Way LNG (BioLNG)
 12. TOP GREEN VAN SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Ford E-Transit
 13. TOP TGREEN BUS SLOVAKIA TRANSPORT 2023 – Mercedes-Benz eCitaro

  Víťazom gratulujeme!

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button