Rôzne

KÖGEL – Spoľahlivý partner na stavbe

KÖGEL – Spoľahlivý partner na stavbe. Delta-Truck zastupuje na Slovensku okrem značky Ford Trucks aj značku Kögel, čo im umožňuje poskytovať klientom komplexné riešenia aj v oblasti stavebníctva. Ford F-MAX alebo F-LINE v spojení so sklápačmi alebo valníkmi predstavuje optimálnu súpravu pre využitie v stavebnej preprave.

S návesom Kögel Kipper získate perfektného pomocníka na prepravu sypkých materiálov. Stabilná sklápacia korba z vysokopevnostných ocelí presvedčí nízkymi nákladmi na údržbu, dobrou ovládateľnosťou a praktickými prevádzkovými prvkami. Vďaka nízkej vlastnej hmotnosti ponúka sklápač maximálne užitočné zaťaženie pre sypké materiály všetkých druhov. To je výsledkom najmodernejšej výrobnej technológie, ktorá bola úspešne implementovaná do konštrukcie sklápača Kögel. Vďaka modulárnej konštrukcii oceľovej nadstavby je výmena jednotlivých komponentov jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

Prečítajte si aj

Od sypkých materiálov až po konštrukčný a stavebný materiál

Návesy Kögel Kipper optimálne slúžia v širokej škále prepráv od sypkých materiálov až po konštrukčný a stavebný materiál. V záujme ešte výhodnejšej vlastnej hmotnosti a ešte väčšej nosnosti disponuje oceľovou podlahou s hliníkovými bočnými stenami korby. Pri tejto verzii používa Kögel špeciálne riešenie skrutkovania. Navyše, návesy Kipper je možné objednať aj s deflektormi na nečistoty, cieľom ktorých je udržať oblasť skrutkových spojov čo najčistejšiu.

Ďalšou novinkou je, že spojovacia konzola je umiestnená vo väčšej vzdialenosti od čelnej steny nadstavby, a tak pri spájaní nemusí vodič podliezať pod pracovnú plošinu. Centrálny uzamykací systém strešnej plachty je možné jednoducho riadiť aj z pracovnej plošiny, čo takisto prispieva k pohodlnejšiemu používaniu návesu. A v záujme zvýšenia bezpečnosti je rad extra výbavy doplnený aj o dva druhy cúvacích svetiel a o dva druhy pracovných LED svetiel, ktoré dobre osvetlia okolie návesu. Pneumaticky ovládateľná zadná ochrana proti podbehnutiu bola vytvorená tak, aby vo zdvihnutej polohe chránila aj zadné svetlá.

KÖGEL – Spoľahlivý partner na stavbe
Kögel Kipper na prepravu asfaltu

Sklápací príves s 3 nápravami má technicky možné zaťaženie točnice 12 000 kg, zaťaženie agregátu 27 000 kg a celkovú hmotnosť 39 000 kg. Pohotovostná hmotnosť v základnej verzii je 5 800 kg. Vo voliteľnej výbave je napr. zvinovacia strecha a plošina pre obsluhu, ručná alebo elektrická posuvná strecha, hydraulické zadné dvere, rebrík, pneumatická ochrana proti podbehnutiu.

Sklápací príves s 2 nápravami má technicky možné zaťaženie točnice 15 000 kg, zaťaženie agregátu 18 000 kg a celkovú hmotnosť 33 000 kg. Pohotovostná hmotnosť v základnej verzii je5 400 kg.
Vo voliteľnej výbave sú zhodné prvky s 3-nápravovou verziou.
Proti korózii sú návesy Kögel Kipper chránené vrstvou Nano-Ceramic plus KTL – najmodernejším a najkvalitnejším druhom priemyselného ošetrenia povrchu. Túto čistú povrchovú vrstvu s dlhou životnosťou je možné kedykoľvek dolakovať.

Kögel Multi valník

Valník na všetko

Kögel náves Multi vyniká svojou všestrannosťou. Jeho päť párov bočných stien, dvojkrídlové zadné dvere a klanice sa dajú jednoducho odmontovať a na ich bezpečné umiestnenie slúži praktický oceľový box. Pomocou návesu Multi môžete prepraviť aj nadrozmerné náklady, napríklad betónové prvky, debnenia, dlhé oceľové konštrukcie alebo aj betonársku oceľ. Klanice sú pritom vytvorené tak, aby tento náves spĺňal aj požiadavky DIN EN 12642 XL certifikátu zabezpečenia nákladu.

Zdroj
foto: Delta-Truck
Editor
Peter Magerčiak
Back to top button