Cestná doprava

V rukách odborníkov

V rukách odborníkov. Od februára tohto roku už aj na Slovensku zastupuje výrobcu návesov Kögel, ako importér, spoločnosť Delta-Truck.

Skupina firiem, ktorá má na území Maďarska s touto značkou už takmer dvadsaťročné skúsenosti, chce zabezpečiť poprednú pozíciu značky Kögel na slovenskom trhu prostredníctvom rozšírenej siete servisných miest, dobre pripraveného tímu predajcov a poskytovania služieb na čo najvyššej úrovni.

Nie je to malá výzva, zastávať funkciu importéra spoločnosti Kögel na Slovensku, keďže táto známa značka návesov je u našich severných susedov na trhu úžitkových vozidiel tradične veľmi silná. Vlani zaujala so 16-percentným podielom rovno prvé miesto. Najdôležitejšou úlohou skupiny firiem Delta-Truck, ako nového importéra, je tento úctyhodný trhový podiel zachovať. V tomto sa samozrejme môže stabilne opierať o svoje bohaté skúsenosti, keďže na území Maďarska predáva vozidlá Kögel viac ako 16 rokov a viac ako 10 rokov je importérom tejto značky.

V rukách odborníkov

Silná sieť

Spoločnosť Delta-Truck, ako importér vozidiel Ford Trucks, má na Slovensku sedem servisných miest, a tak už existujúcu sieť servisných miest značky Kögel v krajine rozšíri aj o tieto miesta. Pretože slovenská základňa spoločnosti Delta-Truck sa nachádza v Senci, aj stredisko importéra Kögel sa premiestni práve sem. V tejto prevádzke vytvorí spoločnosť aj samostatný hlavný sklad pre vozidlá tejto značky.

A z tohto stáleho skladu bude ponúkať modely Cargo s bočnou plachtou, Mega s bočnou plachtou s veľkou svetlou výškou, Lightplus s bočnou plachtou so zníženou hmotnosťou, Port kontajnerový, Multi valníkový a Kipper sklápací. Samozrejme návesy Kögel pribudnú aj do slovenského autoparku spoločnosti Viarent. Obchodnú činnosť posilní päť predajcov a jeden obchodný manažér, ktorí sa zaoberajú vyslovene ťažkými úžitkovými vozidlami.

Špičkové produkty

Okrem toho, samozrejme, kritériá pre zachovanie poprednej pozície na trhu spĺňajú aj samotné vozidlá. Vozidlá generácie Novum je možné, vďaka novému obvodovému rámu a nadstavbe, ako aj modulárnemu systému ponúkajúcemu optimalizované podzostavy, do veľkej miery prispôsobiť individuálnym potrebám zákazníkov, sú taktiež stabilnejšie, ľahšie ovládateľné a ponúkajú vyššiu nosnosť ako ich predchodcovia. Profil nového obvodového rámu zabezpečuje výrazne lepší prístup k bodom uchytenia a o dlhotrvajúcu ochranu pred koróziou sa stará nanokeramický náter, kataforézna povrchová úprava a UV leštenie.

Mnoho prvkov nadstavby je vyrobených z hliníka pre dosiahnutie čo najnižšej vlastnej hmotnosti. Aj kontajnerové modely Port sa už vyrábajú s inováciami Novum, čo prispelo k výraznému poklesu ich hmotnosti a vďaka tomu značke Kögel patrí popredné miesto už aj v kontajnerovom segmente. A zákazníkom, ktorí hľadajú špeciálny príves na prepravu strojov resp. stavebných strojov, môže spoločnosť Delta-Truck už aj na slovenskom trhu ponúknuť produkty značky Humbaur.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button