Motorizmus

Volvo Trucks vyrába ochranné štíty pre zdravotnícky personál

Dielne pre Volvo kabíny využívajú zvyšný materiál a 3D tlačiareň a vyrábajú ochranné štíty pre zdravotnícky personál v Göteborgu. Celosvetový dopyt po ochranných štítoch pre zdravotníkov je veľmi vysoký.

Camilla Vitelli je jednou z tímu manažérov pre vývoj produktov v skupine Volvo Group. „Poznám ľudí, ktorí pracujú v domácej zdravotnej starostlivosti v oblasti Göteborgu, kde má spoločnosť Volvo Trucks väčšinu svojich operácií,“ hovorí Camilla Vitelli. „Kontaktovali ma a spýtali sa, či máme nejaké priehľadné listy, ktoré sa aplikovali na horné zariadenia.“ Camilla sa spojila s niektorými Volvo kolegami a získala 5 500 priehľadných listov.

„Keď som však počula, že sa pokúšajú vyrábať kryty pre ochranné štíty, uvedomil som si, že by sme s tým mali byť schopní pomôcť. V dielni, kde vyvíjame kabíny nákladných vozidiel, máme 3D tlačiareň, kde obvykle vyrábame prototypové diely pre kabíny. “ Prostredníctvom inzertných novín Camilla oslovila 3D grafickú spoločnosť, ktorá vypracovala grafiku pre samotnú výrobu a to úplne zdarma.

Tento vírus sa ukázal byť oveľa horší, ako sme si pôvodne mysleli. Je dobré, že moje vedomosti a čas môžu prispieť k starostlivosti o slabších a chorých.

Roger Rosenqvist

„Rekonfigurácia stroja netrvala vôbec dlho,“ vysvetľuje Magnus Haglund, manažér dielne pre výrobu kabín. Spolu s podobnými výrobkami ako Roger Rosenqvist a Jan Niklasson, ktorí zvyčajne pracujú s 3D tlačiarňami, vyrábajú viac ako 1 600 ochranných štítov týždenne.

V spoločnosti Volvo Trucks sú teraz pracovníci na nútenej dovolenke na obdobie šesť týždňov. Ale prácu dobrovoľníka mnohí privítajú a Roger Rosenqvist neváhal opustiť svoj byt a vrátiť sa späť do dielne.

„Tento vírus sa ukázal byť oveľa horší, ako sme si pôvodne mysleli. Je dobré, že moje vedomosti a čas môžu prispieť k starostlivosti o slabších a chorých.“ Celé sady ochranných štítov, ktoré sa dajú po umytí opakovane používať, posielajú na mestský spolok, kde ich v rámci svojej každodennej práce skladajú osoby so zdravotným postihnutím.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button