Motorizmus

Renault Trucks zastavuje výrobu, Volvo Group varuje pred finančnými dopadmi

Na ochranu svojich zamestnancov a podporu opatrení francúzskej vlády na obmedzenie šírenia epidémie COVID-19, výrobca nákladných vozidiel Renault Trucks, oznámil výnimočné uzatvorenie svojich 4 výrobných závodov vo Francúzsku až do odvolania.

Jeho výrobné závody v Lyone, Bourg-en-Bresse, Blainville-sur-Orne a Limoges zamestnávajú spolu 4500 pracovníkov. Zamestnanci obchodu, výskumu a vývoja pracujú z domu. Servisné miesta značky naďalej fungujú v bežnom režime, aby pomohli zabezpečiť dopravcom plynulú prevádzku pri ich dôležitej úlohe zásobovania zdravotníckych zariadení a prevoze tovarov.

Prevádzka servisu a údržby vozidiel je v truck centrách spoločnosti. Volvo Group Slovakia, s.r.o. v bežnej prevádzke na celom Slovensku. Spoločnosť zároveň prosí zákazníkov, aby dbali na svoju bezpečnosť a bezpečnosť jej zamestnancov a používali v jej prevádzkach ochranné a preventívne prostriedky na zamedzenie šírenia nákazy.

Volvo Group varuje pred finančnými rizikami
Švédsky výrobca nákladných vozidiel, spoločnosť Volvo Group varovala, že jej hrozí značné riziko finančných dôsledkov epidémie od polovice marca, keďže reštrikčné rozhodnutia lokálnych úradov majú okrem potenciálneho vplyvu na dopyt za následok aj nedostatok pracovných síl.

Výrobca nákladných vozidiel zároveň poznamenal, že v súčasnosti nie je možné predpovedať potenciálny vplyv koronavírusu na spoločnosť. „Skupina Volvo a jej dodávatelia neustále pracujú na minimalizovaní akýchkoľvek následkov pre zákazníkov a zmierňovaní vplyvu na skupinu,“ uvádza vo svojom vyhlásení.

Zastavila sa aj výroba osobných vozidiel Renault
Francúzsky výrobca automobilov Renault v utorok oznámil, že zastavil výrobu v Španielsku po tom, ako tamojšia vláda vyhlásila v krajine stav núdze pre šírenie pandémie nového koronavírusu. „Skupina Renault sa rozhodla zastaviť svoju priemyselnú aktivitu v Španielsku počas trvania výnimočného stavu,“ uviedol Renault vo vyhlásení.

Toto rozhodnutie bolo oznámené odborovým zväzom, povedal Renault a dodal, že „vypracoval dočasný plán regulácie zamestnania“. Automobilka očakáva, že po skončení krízy dôjde k rýchlemu obnoveniu výroby.

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button