Motorizmus

Nissan, Suzuki a Mitsubishi pre problém s čipmi obmedzia v júni výrobu

Problém s globálnym nedostatkom čipov sa stále nedarí vyriešiť, čo sa odráža na výrobných možnostiach automobiliek. Ďalšie obmedzenia plánujú v júni japonské firmy Nissan, Suzuki a Mitsubishi.

Ako pre agentúru Reuters uviedli v týchto dňoch tri zdroje oboznámené s plánmi firmy Nissan, spoločnosť v dňoch 24., 25. a 28. júna zastaví výrobu v závode v Kjúšú a zároveň v priebehu mesiaca obmedzí výrobu v závodoch Točigi a Oppama. Okrem toho firma dočasne zastaví produkciu niektorých modelov vo svojom mexickom závode, dodali zdroje.

Úpravy vo výrobe pre nedostatok polovodičov následne potvrdila aj hovorkyňa spoločnosti. K úpravám v produkcii sa podľa dvoch zdrojov oboznámených so situáciou rozhodla pristúpiť aj firma Suzuki. Tá plánuje pozastaviť výrobu v troch svojich závodoch v prefektúre Šizuoka na tri až deväť dní. Samotná spoločnosť uviedla, že robí všetko preto, aby minimalizovala vplyv nedostatku čipov na produkciu.

Výrobu v júni obmedzí aj Mitsubishi Motors. Hovorkyňa spoločnosti uviedla, že v piatich závodoch v Japonsku, Thajsku a Indonézii zníži firma počas nasledujúceho mesiaca produkciu celkovo o 30 000 vozidiel. Ako dodala, dôsledok tohto kroku už spoločnosť zahrnula do odhadu výsledkov za súčasný obchodný rok 2021/2022.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button