Motorizmus

Hyundai Motor Group získal kontrolný podiel v spoločnosti Boston Dynamics

Spoločnosť Hyundai Motor Group, Boston Dynamics, Inc. a SoftBank Group Corp. oznámili ukončenie akvizície kontrolného podielu v spoločnosti Boston Dynamics skupinou Hyundai Motor Group. Pokračuje tak vo svojej transformácii na poskytovateľa inteligentnej mobility.

Po schválení regulačných a iných obvyklých podmienok tak v súčasnosti Hyundai Motor Group kontroluje 80%-ný podiel v Boston Dynamics, zvyšných 20% si prostredníctvom jednej zo svojich pobočiek ponecháva Softbank. Hodnota akvizície dosiahla sumu 1,1 miliardy dolárov. Ďalšie finančné podrobnosti neboli zverejnené.

Na ceste k inteligentnej mobilite

Získaním kontrolného podielu v Boston Dynamics a zabezpečením vedúcej pozície v oblasti robotiky robí Hyundai Motor Group ďalší dôležitý krok k svojej strategickej transformácii na poskytovateľa riešení inteligentnej mobility.

Na podporu tejto transformácie skupina významne investovala do vývoja budúcich technológií vrátane autonómneho riadenia, umelej inteligencie (AI), mestskej leteckej mobility (UAM), inteligentných tovární a robotov.

Očakáva sa tiež, že dohoda umožní spoločnostiam Hyundai Motor Group a Boston Dynamics vzájomne využívať svoje silné stránky vo výrobe, logistike, konštrukcii a automatizácii. Spoločne vytvoria robotický hodnotový reťazec, od výroby komponentov robotov až po inteligentné logistické riešenia.

Skupina Hyundai Motor Group tiež podporí ďalšie rozširovanie produktovej rady spoločnosti Boston Dynamics a rozvoj jej predaja a služieb v celosvetovom meradle. Spoločnosť Boston Dynamics je etablovaným lídrom vo vývoji agilných mobilných robotov, ktoré sa úspešne presadili v mnohých popredných svetových priemyselných firmách.

V júni 2020 spustila predaj svojho prvého komerčného robota Spot® a teraz má stovky robotov pôsobiacich v rôznych priemyselných odvetviach vrátane energetiky, stavebníctva, výroby či ťažby ropy a zemného plynu. Boston Dynamics tiež nedávno predstavil Stretch ™, svojho prvého komerčného robota, ktorý je špeciálne navrhnutý pre využitie v skladových priestoroch a distribučných centrách.

Pokrok pre ľudstvo

Hyundai Motor Group plánuje v duchu filozofie pokrok pre ľudstvo vyvíjať na poli robotiky pokročilé technológie, ktoré zlepšia život ľuďom a zvýšia úroveň ich bezpečnosti. HMG pri tejto príležitosti zverejnil aj video, v ktorom odhaľuje, ako plánuje ďalej pokročiť v mobilite ľudstva pomocou skúseností spoločnosti Boston Dynamics.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button