Letecká doprava

Ryanair prijme nových ľudí, očakáva silnejší rast počtu cestujúcich

Írsky letecký prepravca Ryanair očakáva, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov vytvorí viac ako 5000 pracovných miest, pretože jeho služby využije oveľa viac cestujúcich, ako pôvodne očakával. Oznámil to vo štvrtok generálny riaditeľ Michael O’Leary.

Globálny letecký sektor v minulom roku zrušil obrovské množstvo pracovných miest, pretože pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené cestovné obmedzenia uzemnili lietadlá na celom svete. Odvtedy však došlo k čiastočnému zrušeniu obmedzení v medzinárodnej doprave vďaka očkovaniu. Ale jeho úplné zotavenie brzdí rýchlo sa šíriaci variant delta.

„Ryanair očakáva, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov vytvorí viac ako 5000 nových pracovných miest pre pilotov, palubných sprievodcov a inžinierov,“ uviedol O’Leary vo vyhlásení. Letecká spoločnosť očakáva tiež, že do marca 2026 stúpne počet jej cestujúcich na 225 miliónov ročne, čo predstavuje strmý nárast zo 149 miliónov osôb ročne pred pandémiou.

Predchádzajúca prognóza Ryanairu, najväčšej nízkonákladovej leteckej spoločnosti v Európe, počítala s nárastom cestujúcich v uvedenom období na 200 miliónov osôb. V súčasnom finančnom roku do konca marca 2022 počíta Ryanair s prepravou takmer 100 miliónov ľudí. Podľa O’Learyho zvýšenie prognózy cestujúcich odzrkadľuje veľký zadržaný dopyt v Európe a uvoľnené trasy, ktoré sa objavili po rivaloch, ktorí zlyhali alebo znižujú kapacitu.

„Ryanair tento rok otvorí 10 nových základní v celej Európe, pretože spolupracujeme s letiskovými partnermi, aby sme im pomohli obnoviť dopravu a pracovné miesta po ochorení COVID-19 a využili príležitosti na prevádzku na miestach, ktoré uvoľňujú konkurenčné letecké spoločnosti po svojom kolapse alebo výraznom zmenšení svojich flotíl,“ povedal pred výročným stretnutím akcionárov v Dubline.

Skonštatoval tiež, že rezervácie na nasledujúce mesiace sú „nerovnomerné“, pričom v niektorých obdobiach evidujú mimoriadny dopyt, napríklad počas školských prázdnin v októbri a na Vianoce. Dodal, že súčasné ceny leteniek sú nízke, ale predpokladá, že na budúce leto budú výrazne vyššie, ako boli pred pandémiou, pretože na trhu je asi o 20 % menšia kapacita.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button