Letecká doprava

Riaditeľ British Airways Alex Cruz odstupuje z funkcie

Letecká spoločnosť British Airways (BA), ktorú podobne ako jej rivalov tvrdo zasiahla pandémia nového koronavírusu, v pondelok oznámila, že jej riaditeľ Alex Cruz odstupuje z funkcie „s okamžitou platnosťou“. Dôvod jeho rezignácie však nezverejnila.

Materská skupina IAG vo svojom vyhlásení dodala, že Cruza, ktorý bol výkonným riaditeľom BA štyri a pol roka, nahradí šéf dcérskych aerolínií Aer Lingus Sean Doyle. Cruz pritom zostane predsedom predstavenstva.
Luis Gallego, nový generálny riaditeľ celej skupiny IAG, ktorý len minulý mesiac prevzal funkciu od Willieho Walsha, uviedol, že cieľom zmien vo vedení je prekonať a „vynoriť sa silnejší“ z pandémie ochorenia COVID-19, ktorá zdecimovala dopyt po leteckej doprave.
Gallego vo vyhlásení skonštatoval, že skupina IAG prechádza najhoršou krízou v leteckom priemysle a je presvedčený, že tieto interné opatrenia jej zabezpečia dobrú pozíciu na to, aby po kríze zosilnela. „Chcem poďakovať Alexovi za všetko, čo urobil v spoločnosti British Airways. Neúnavne pracoval na modernizácii leteckej spoločnosti v rokoch pred oslavou jej 100. výročia.“
„Viedol leteckú spoločnosť v obzvlášť náročnom období a s drvivou väčšinou zamestnancov má zabezpečené dohody o reštrukturalizácii,“ dodal Gallego.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button