Letecká doprava

Letecký priemysel v Číne sa už zotavuje z pádu dopytu po cestovaní

Letecký priemysel v Číne sa už zotavuje z pádu dopytu po cestovaní v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Informoval o tom v piatok čínsky úrad pre civilné letectvo (CAAC). Podľa jeho údajov počet domácich denných letov v rámci prepravy cestujúcich v tejto ázijskej krajine (odkiaľ sa ochorenie COVID-19 začiatkom roka začalo šíriť), už dosiahol zhruba 70 % úrovne pred vypuknutím pandémie. Vrátane zahraničných liniek sa počet pasažierov priblížil k 80 % vlaňajšej úrovne.
      
Čínske letecké spoločnosti dňa 23. júla prepravili 13.059 cestujúcich, spresnil CAAC. Denná osobná doprava je už takmer na úrovni 70 % vlaňajšej, pričom faktor obsadenosti, čo je preferovaný údaj, ktorý ukazuje, do akej miery sú lietadlá zaplnené, dosahuje v priemere 73,57 %. Globálny letecký priemysel pozorne sleduje vývoj v Číne ako predzvesť trendov obnovy dopytu v tomto odvetví.
      
Hoci Čína informovala o nových prípadoch ochorenia COVID-19 v niektorých častiach krajiny, domáci dopyt po cestovaní mohutnie, pretože cestovné obmedzenia sa zmiernili a ceny leteniek zostali nízke. Peking tiež povoľuje čoraz viac medzinárodných letov, ale vyžaduje, aby sa všetci cestujúci preukázali negatívny výsledkami testu na nový koronavírus pred nástupom na palubu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button