Letecká doprava

Éra lacných leteniek nekončí

Éra lacných leteniek nekončí. Vyhlásil to generálny riaditeľ írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair.

„Pri všetkých tých rečiach o zdaňovaní leteckej dopravy a ukončení leteckej dopravy potrebuje írsky cestovný ruch, priemysel aj poľnohospodárstvo nízkonákladovú leteckú dopravu do a z Európskej únie,“ povedal generálny riaditeľ Ryanair Michael O’Leary. „Všetky indície, ktoré máme, sú, že ľudia budú naďalej cestovať, najmä Ryanairom, pretože je cenovo dostupný,“ skonštatoval.

Prečítajte si aj

Podľa neho pre ľudí, ktorí žijú na ostrove, ako je Írsko, je ťažké zmeniť postoj k leteckej doprave, keďže na rozdiel od ľudí v krajinách na kontinente nemajú toľko alternatív, ak chcú cestovať. Ale zároveň aj letecká doprava sa musí posunúť vpred, aby bola udržateľnejšia a menej škodlivá pre životné prostredie.
„Náš cestovný ruch závisí od ľudí, ktorí sem prilietajú, ale ako priemysel musíme byť udržateľnejší,“ poznamenal.

Michael O’Leary, generálny riaditeľ Ryanair. FOTO TASR – Martin Baumann

Éra lacných leteniek nekončí

Uviedol pritom, že Ryanair kupuje nové lietadlá, ktoré spaľujú o 16 % menej paliva. Vyhlásil tiež, že ľudia sa vracajú späť k lietaniu na rovnakých úrovniach ako pred pandémiou ochorenia COVID-19. Ryanair v marci 2022 prvýkrát prepravil viac cestujúcich ako pred dvomi rokmi, a to celkovo 11,2 milióna ľudí, v porovnaní s 10,9 milióna v marci 2020, keď sa začala pandémia. „Ľudí pandémia zavrela na dva roky doma a cítia obrovský hlad po cestovaní a rekreácii. Zaznamenali sme veľký nárast rodinných ciest na európske pláže počas veľkonočných prázdnin,“ povedal.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button