Elektromobilita

Spoločnosť DAF predstavuje nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá

Spoločnosť DAF Trucks predstavuje kompletný rad špičkových riešení pre nabíjanie akumulátorov elektrických vozidiel DAF LF Electric a DAF CF Electric, ako aj ďalších elektrických úžitkových vozidiel, vrátane dodávok.

Spoločnosť DAF Trucks ponúka kompletný sortiment stacionárnych nabíjacích staníc s výkonom od 20 kW až do 360 kW. Na zabezpečenie maximálnej flexibility sú navyše k dispozícii mobilné nabíjačky s výkonom od 24 kW do 40 kW.

Sortiment nabíjačiek pre všetky elektrické vozidlá

Nabíjačky PACCAR s výkonom 20 kW až 50 kW podporujú dennú prevádzku jednotlivých vozidiel, ktoré je možné nabíjať večer alebo v noci. Nabíjačky PACCAR s výkonom 120 kW a 180 kW sú navrhnuté pre pohodlné rýchle nabíjanie a sú dokonale vhodné pre vozové parky prevádzkujúce elektrické vozidlá na viacerých trasách alebo v niekoľkých smenách.

Jednotka 180 kW poskytuje výkon pre nabíjanie väčšiny typov nákladných vozidiel za necelé tri hodiny. Najvýkonnejšou verziou je nabíjačka PACCAR s výkonom 350 kW – mimoriadne rýchle riešenie, ktoré dokáže nabíjať vozidla pri plnom menovitom výkone do dvoch hodín alebo rýchlo nabíjať dve vozidlá zároveň. Mobilné nabíjačky sú ideálne pre cestné asistenčné služby alebo v dielňach, kde je potreba maximálna flexibilita nabíjacej infraštruktúry.

Bezchybná komunikácia

O integráciu s plne elektrickými nákladnými vozidlami DAF, nabíjacím hardvérom a sieťovým softvérom sa stará spoločnosť DAF a jej partneri, ktorí majú cez desať rokov skúseností v odbore nabíjania. Zaistí tiež údržbu nabíjačiek. V prípade potreby odporučí partneri vhodné umiestnenie nabíjačky priamo u zákazníka, vykonajú modelovanie energetických zdrojov a vypracujú projekt. Tým je zaručená bezchybná komunikácia medzi vozidlami a nabíjačkami.

Spoločnosť DAF Trucks predstavuje kompletný rad špičkových riešení pre nabíjanie akumulátorov všetkých typov úžitkových vozidiel vrátane dodávok

Jednoduchý prechod na elektrický pohon

„Použitie plne elektrických vozidiel vyžaduje špecifický spôsob plánovania a prevádzky,“ hovorí Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja spoločnosti DAF Trucks. „Spoločnosť DAF svojim zákazníkom tento prechod maximálne uľahčuje. Vždy poradíme, ako zabezpečiť, aby elektrické vozidlo prinášalo najvyššiu návratnosť investícií v každodennej prevádzke. Od dnešného dňa tiež ponúkame svojim zákazníkom nabíjacie zariadenie špičkovej kvality, ktoré im zabezpečí optimálnu integráciu nákladného vozidla a nabíjacej stanice.“

Predaj prebieha v sieti servisných dílerov DAF a obchodov TRP

Zákazníci si môžu zakúpiť nabíjačky PACCAR od servisných dealerov DAF a v predajniach TRP. Na kompletný rad nabíjacích staníc elektrických vozidiel sa vzťahuje dvojročná záruka.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button