Elektromobilita

Salón Elektromobilov prebehne aj v Košiciach

Po úspešnej prvej akcii Salón Elektromobilov v Bratislave, ktorá bola zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, sa začiatkom septembra uskutoční výstava aj v metropole východného Slovenska, v Košiciach.

Nik netušil, že o pár týždňov po Salóne Elektromobilov v Bratislave sa situácia na Slovensku radikálne zmení a plány na realizáciu akcie šitej na mieru pre všetkých fanúšikov elektromobilov na východnom Slovensku sa narušia. Elektromobilite sa však na Slovensku darí, pribúdajú nové modely v ponuke automobiliek. A tento polrok sa predalo dvakrát viac elektromobilov ako za celý minulý rok.

Salón Elektromobilov v Bratislave mal veľký úspech, teraz sa presúva aj do Košíc (FOTO: TS)

Víkend elektromobility tentokrát v Košiciach

V januári si v Bratislave mohli návštevníci nielen zblízka obzrieť exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020 a otestovať niektoré vystavované modely. Dozvedieť sa mohli aj zaujímavé informácie o elektromobilite z odborných prednášok. Už začiatkom septembra si pridú na svoje aj všetci fanúšikovia elektromobilov na východnom Slovensku. Už 4.-6.9. sa uskutoční Salón Elektromobilov 2020 tentokrát v obchodnom cetnre Atrium Optima Košice. Návštevníci sa budú môcť opäť tešiť na bohatý sprievodný program pozostavajúci zo série prednášok, výstavy najnovších modelov elektrifikovaných áut a nebudú samozrejme chýbať ani testovacie jazdy.

„Teší nás, že o našu prvú akciu Salón Elektromobilov v Bratislave bol vysoký záujem a my môžeme aj napriek narušeniu pôvodných plánov zrealizovať v poradí druhý Salón Elektromobilov, tentokrát v metropole východného Slovenska, v Košiciach,“ hovorí šéfredaktor portálu MojElektromobil.sk Tomáš Gurský. „Timing akcie sme veľmi pekne vystihli, pretože nedávno Ministerstvo hospodárstva informovalo, že spustí od septembra nové dotácie pre nabíjacie stanice až do 18-tisíc eur.” Priaznivci elektromobilov sa môžu na Salón Elektromobilov v Košiaciach bezplatne zaregistrovať a zaradia sa tak aj do súťaže o zaujímavé ceny.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button