Elektromobilita

DKV Mobility rozširuje sieť nabíjacích staníc

DKV Mobility rozširuje sieť nabíjacích staníc. DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, rozšírila svoju nabíjaciu sieť pre elektromobily o 1 800 nabíjacích bodov od spoločnosti ČEZ, popredného českého prevádzkovateľa a lídra v rozvoji českej verejnej nabíjacej infraštruktúry.

Sieť nabíjacích staníc pre elektromobily spoločnosti ČEZ pokrýva najdôležitejšie trasy v celej Českej republike. ČEZ a DKV Mobility GreenFlux, dcérska spoločnosť DKV Mobility zodpovedná za kompletnú ponuku služieb pre nabíjanie elektromobilov, aktuálne podpísali dohodu o spolupráci.

„Elektromobilita sa v Českej republike stáva čoraz dôležitejšou témou. Sme radi, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť atraktívne riešenia nabíjania v sieti ČEZ. Z celkového počtu 1 800 nabíjacích bodov je takmer 1 000 s jednosmerným prúdom (DC) alebo vysokorýchlostným nabíjaním (HPC). Vďaka tomu je nabíjanie ešte rýchlejšie a pohodlnejšie,“ hovorí Sven Mehringer, generálny riaditeľ divízie Energy & Vehicle Services spoločnosti DKV Mobility.

DKV Mobility rozširuje sieť nabíjacích staníc

„DKV Mobility je významným hráčom v sektore mobility. Tešíme sa, že môžeme privítať jej zákazníkov v našej rýchlo rastúcej sieti, ktorá v súčasnosti dokáže dobíjať súbežne 1 300 elektrických vozidiel zelenou energiou. Spoločne tak prispejeme k prielomu v rozvoji e-mobility v Českej republike a v Európe,“ hovorí Tomáš Dzurilla, riaditeľ pre elektromobilitu spoločnosti ČEZ.

Spoločnosť DKV Mobility umožňuje prístup k nabíjacej sieti pre elektrické vozidlá s ~633 000 nabíjacími bodmi pre elektrické vozidlá v celej Európe. Po technickej stránke sieť funguje na platforme dcérskej spoločnosti GreenFlux.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS DKV Mobility

Prečítajte si aj

Back to top button