Cestná doprava

Volvo EX90 bude podporovať novú HD Google mapu

Volvo EX90 bude podporovať novú HD Google mapu. V pripravovanom modeli Volvo EX90 budú mapy pomáhať s prehľadom o okolí vozidla kamery, radary a lidar (laserový radar), ktoré sa budú v spoločnej súčinnosti starať o vašu bezpečnosť.

Aby sa mohli ďalej zdokonaľovať asistenčné technológie a v budúcnosti nakoniec dosiahnuť úroveň autonómneho riadenia, treba nájsť aj spôsob, ako detailne rozpoznávať okolie – a to bezprostredne pred vami, ako aj na väčšie vzdialenosti, za zákrutami na trase. Vstúpte do služby Google HD Maps – komplexnej mapy navrhnutej špeciálne pre výrobcov automobilov. Poskytuje veľmi podrobné a aktuálne informácie o cestách.

V rámci pokračovania dlhodobej spolupráce so spoločnosťou Google budú Volvo Cars a strategická pobočka Polestar prvými výrobcami automobilov, ktorí zavedú jej technológiu HD máp do svojich vozidiel, počnúc nedávno predstavenými modelmi Volvo EX90 a Polestar 3. Integráciou HD mapy Google sa budú môcť spojiť údaje zo špičkovej sady senzorov vo vozidle Volvo EX90 s presnými údajmi o úrovni jazdných pruhov a lokalizačných údajov od Googlu, aby sa uľahčili funkcie asistovanej jazdy, ako je asistent zmeny jazdného pruhu a technológia Pilot Assist od spoločnosti Volvo Cars, ako aj budúce funkcie autonómneho riadenia.

Volvo EX90 bude podporovať novú HD Google mapu

„Pridaním HD máp od spoločnosti Google do ponuky našich budúcich vozidiel sme rozšírili našu strategickú spoluprácu so spoločnosťou Google. Odráža to naše odhodlanie spolupracovať s technologickými lídrami,“ uviedol prevádzkový riaditeľ a zástupca výkonného riaditeľa Javier Varela. „Vďaka implementácii služby Google HD Maps sa budú do nadchádzajúcich vozidiel ponúkať vodičom príjemnejšie zážitky z jazdy a v budúcnosti tak prispieť k zavedeniu bezpečného autonómneho riadenia.“

„Na základe dlhej histórie mapovania sveta je nová HD mapa Google navrhnutá špeciálne pre výrobcov automobilov a poskytuje komplexné údaje o úrovni jazdných pruhov a lokalizácii, ktoré sú kľúčové pre používanie ďalšej generácie asistovaných a autonómnych systémov riadenia,“ hovorí Jorgen Behrens, viceprezident a generálny riaditeľ Geo Automotive, Google.

„Sme nadšení, že môžeme pokračovať v partnerstve s poprednými výrobcami automobilov, ako je Volvo Cars, s cieľom zlepšiť bezpečnosť a pohodlie vodičov kdekoľvek.“ Tieto informácie o cestách sa spolu s údajmi z lidaru a ďalších snímačov vozidla Volvo EX90 spracujú prostredníctvom základného počítačového systému vozidla na báze platforiem NVIDIA DRIVE AI Xavier a Orin.

Podpora novej HD mapy od Google

Skombinovaním údajov z HD mapy Google s informáciami zozbieranými z vonkajších senzorov vrátane lidaru a softvéru vyvinutého spoločnosťou Zenseact, je snaha vytvoriť predvídateľnejšiu, bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. HD mapa Google bude v budúcnosti podporovať aj zavedenie technológie autonómneho riadenia v kombinácii so sadou senzorov, ktorá pozostáva z lidaru integrovaného do strechy, radarov, kamier a ultrazvukových senzorov, aby sa ďalej zlepšilo porozumenie okoliu vozidla.

„Spoločnosť Zenseact je hrdá na to, že môže spolupracovať so spoločnosťami Volvo Cars a Google na implementácii tejto prevratnej technológie, ktorá mení pravidlá hry v oblasti asistovanej a neskôr autonómnej jazdy,“ uviedol Ödgärd Andersson, výkonný riaditeľ spoločnosti Zenseact. „Bude hrať dôležitú úlohu na našej ceste k nulovému počtu havárií.“

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button