Cestná doprava

Volkswagen v Bratislave opäť pre nedostatok polovodičov preruší výrobu SUV

Problémy s dodávkami polovodičov pre automobilky stále pretrvávajú. Bratislavský Volkswagen pre ich nedostatok začiatkom budúceho týždňa opäť preruší výrobu SUV modelov.

Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová s tým, že v nasledujúcich mesiacoch zostane situácia v zásobovaní čipmi naďalej napätá a nie je vylúčené ďalšie prispôsobovanie výroby.

„Na základe pretrvávajúcej náročnej situácie s nedostatkom polovodičov bude v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok a utorok (21. – 22. 6.) prerušená výroba SUV modelov. Produkcia malých mestských vozidiel nie je dotknutá a beží ďalej podľa výrobného plánu,“ uviedla hovorkyňa. Situáciu podľa nej firma pozorne sleduje a v spolupráci s koncernom na dennej báze nanovo vyhodnocuje.

„Zároveň spoločne naďalej intenzívne pracujeme na tom, aby sme minimalizovali dôsledky výpadku polovodičov na produkciu,“ dodala Kovarovič Makayová. Firma už pre nedostatok čipov výrobu SUV modelov na dva týždne prerušila koncom apríla.

Podľa hovorkyne urobí Volkswagen Slovakia všetko pre to, aby produkciu počas roka v čo najväčšej možnej miere dohnal. Zlepšenie situácie v dodávke čipov očakáva Volkswagen v druhom polroku.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button