Cestná doprava

Volkswagen Slovakia na dva týždne preruší výrobu

Zamestnancov bratislavského i martinského závodu Volkswagen Slovakia čaká celozávodná dovolenka, spoločnosť preto preruší výrobu na dva týždne.

Odstávka bude trvať od 2. do 13. augusta. Tento čas si závody vyhradili na údržbu zariadení a úpravu vo výrobných prevádzkach. Výroba nástrojov v Stupave bude pokračovať bez prerušenia.

„Počas letnej plánovanej odstávky výroby bude v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov predovšetkým z oddelenia údržby a plánovania, ktorí budú spoločne s pracovníkmi dodávateľských firiem realizovať naplánované práce,“ poznamenala hovorkyňa firmy Lucia Kovarovič Makayová s tým, že väčšinou pôjde o prestavby a technologické úpravy výrobných liniek, implementácie nových zariadení, pravidelnú údržbu výrobných technológií a ďalšie úlohy vo výrobných halách, ktoré nie je možné uskutočniť počas plnej prevádzky.

Pre príchod nových generácií dvoch modelov áut sa v bratislavskom závode tiež začne počas celozávodnej dovolenky s prestavbovými prácami v existujúcej karosárni. Výroba komponentov pre prevodovky a podvozky v Martine bude takisto na dva týždne pozastavená.

„V martinskom závode prebiehajú aktuálne práce aj mimo výrobnej haly. V uplynulých týždňoch bola ukončená stavba chodníka spájajúceho vrátnicu závodu a autobusovú zastávku v priemyselnej zóne Sučany,“ poznamenala hovorkyňa. V Martine sa tiež pracuje aj na novom parkovisku pre zamestnancov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button