Cestná doprava

V uliciach Trnavy pribúdajú parkovacie automaty s rozšírenými funkciami

Trnavská samospráva zakúpila 30 nových parkovacích automatov. Prvých desať z nich je už nainštalovaných a po otestovaní fungujú v ostrej prevádzke. Každý deň k nim podľa hovorkyne mesta Veroniky Majtánovej postupne pribúdajú ďalšie.

„Kvôli výpadku dielov do výroby sa ich dodanie zo strany výrobcu oneskorilo, v týchto dňoch pôvodné nahrádzajú moderné zariadenia s rozšírenými funkciami,“ uviedla. V nich je parkovné možné uhradiť v hotovosti aj platobnou kartou. Okrem tlačeného lístka sa dá zvoliť aj odoslanie potvrdenia o zaplatení na e-mail.

„Procesom kúpy parkovacieho lístka motoristov prevedie dotykový 10-palcový displej s intuitívnym ovládaním,“ doplnila hovorkyňa. Pri kúpe lístka sa zadáva EČV vozidla, úhrady sa evidujú v elektronickej databáze, a tak už nie je potrebné umiestniť lístok za sklo vozidla, pretože úhrady sa evidujú v elektronickej databáze. Systém si zároveň pamätá e-mailovú adresu vloženú k danému EČV a nie je nutné zadávať ju opakovane pri ďalšej platbe.

Mesto za prvú várku uhradilo 214 000 eur, za jeden kus 7140 eur. Zámer je zaobstarať spolu až stovku automatov v priebehu štyroch rokov. Okrem parkovacích automatov je možné parkovné zaplatiť v mobilnej aplikácii DataMesta alebo prostredníctvom SMS správy. Na dlhodobé státie sú k dispozícii parkovacie karty. Podrobnosti o parkovaní sú na webstránke doprava.trnava.sk.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button