Cestná doprava

UTA má novú jednotku UTA One® next

UTA má novú jednotku UTA One® next. Spoločnosť UTA Edenred predstavuje novú generáciu mýtneho riešenia EETS. Ponúka 17 mýtnych kontextov v 15 európskych krajinách, čím sa stáva najkomplexnejším riešením na trhu. Vedľa toho ovláda aj telematiku.

Spoločnosť UTA Edenred, líder v oblasti poskytovania služieb mobility v Európe a člen skupiny spoločností Edenred, ponúka zákazníkom novú generáciu univerzálneho zariadenia na úhradu mýtnych poplatkov UTA One® next. Vďaka novým inteligentným technológiám prináša viac služieb a jednoduchšie aj intuitívnejšie ovládanie.

Nová jednotka vyniká mimoriadne kompaktnými rozmermi

UTA má novú jednotku UTA One® next

Ovládanie mobilom, tlačidlami aj hlasom

Jednotka UTA One® next podporuje používanie mobilných rádiových sietí 4G, vďaka čomu ju bude možné používať dlhodobo. Toto mimoriadne kompaktné zariadenie, určené na pevnú inštaláciu vo vozidle, ponúka hneď niekoľko spôsobov ovládania. Pre zmenu nastavenia údajov o vozidle (počet náprav či kategórie), zobrazenie aktívnych mýtnych kontextov a ďalších informácií (napr. vyhlásenie o vozidle), je možné použiť aplikáciu v smartfóne či tablete.

Ďalšou možnosťou je použitie hardvérových tlačidiel na zariadení, pričom zmeny v nastavení sa potvrdzujú hlasovým sprievodcom. V budúcnosti tiež bude možné používať a meniť nastavenie OBU hlasovým ovládaním. Spoločnosť za týmto účelom vyvíja softvér na rozpoznávanie hlasu založený na umelej inteligencii.

Olaf Schneider

UTA má novú jednotku UTA One® next

Pomocník pre fleet manažéra

K jednotke majú prístup aj správcovia vozových parkov a dispečeri, a to prostredníctvom on-line webového rozhrania. Prostredníctvom neho budú môcť nastavovať počet náprav, kategórie vozidla a mýtne systémy. K dispozícii bude aj funkcia výstrah – napríklad vtedy, keď počet náprav klesne pod stanovenú úroveň.

„Zariadenie UTA One® bolo medzi našimi zákazníkmi z oblasti dopravy a logistiky veľmi obľúbené, pretože poskytovalo možnosti rýchleho a efektívneho spracovania mýta v mnohých európskych krajinách. UTA One® next rozširuje mobilitu našich zákazníkov vďaka pokročilej technológii a pripojeniu v režime 4G, ktoré spoločne poskytujú väčší rozsah služieb a jednoduchšiu prevádzku,“ vysvetľuje Olaf Schneider, riaditeľ pre oblasť mýtnych a podnikových služieb v spoločnosti UTA Edenred.

Jednotku je možné ovládať cez mobilnú aplikáciu

15 krajín v jedinej krabičke

Vďaka 17 mýtnym kontextom v 15 krajinách je riešenie UTA One® next jedno z najkomplexnejších riešení EETS na trhu. Nová generácia jednotky zaisťuje úhradu mýta v Belgicku (vrátane tunela Liefkenshoektunnel), Nemecku, Francúzsku, Taliansku (vrátane trajektu Caronte), Rakúsku, Poľsku (A4 a sieť e-TOLL), Maďarsku, Bulharsku, Portugalsku, Španielsku, Nórsku (vrátane trajektov a diaľničných mostov), Švédsku (mosty), Dánsku (mosty) a vo Švajčiarsku (vrátane Lichtenštajnska). Spoločnosť UTA Edenred plánuje rozšíriť počet podporovaných mýtnych systémov, teraz pracuje na pridaní Česka a Slovenska. Nový mýtny systém môže ľahko aktivovať buď vodič, alebo správca vozového parku cez rozhranie UTA Service Center.

UTA One® next poskytuje aj telematické služby SmartConnect

UTA má novú jednotku UTA One® next

Ovláda aj telematiku

Rovnako ako v prípade predchádzajúcej jednotky, aj novú UTA One® next je možné použiť pre telematické služby SmartConnect, vďaka ktorým získajú manažéri flotily podrobné poznatky o aktivitách flotily vozidiel a ich výkonoch. Ovládanie a aktivácia služby SmartConnect prebieha tiež prostredníctvom rozhrania UTA Service Center. Jednotka UTA One® next je už teraz k dispozícii a v rámci všetkých nových objednávok nahrádza svojho predchodcu.

Palivové karty

Mýto je možné ale uhradiť aj pomocou palivovej karty. Tá ale primárne slúži na odloženú platbu pohonných hmôt (vrátane alternatívnych palív) na viac ako 61 300 čerpacích staniciach od 160 značiek v 38 krajinách Európy. Kartu je samozrejme možné využiť aj na úhradu ďalších služieb spojených s prevádzkou vozového parku, ako sú odťahy, servisy, strážené parkoviská, trajekty atď. Celková akceptačná sieť karty ale zahŕňa celkom 79 700 miest v 40 krajinách.

Palivovú kartu UTA je možné použiť na 61 300 čerpacích staniciach

V spolupráci
transport.sk
Editor
foto: UTA

Prečítajte si aj

Back to top button