Cestná doprava

Univerzál pre stavebníkov

Univerzál pre stavebníkov. KUHN-MT Slovakia sídli už 17 rokov v logistickom centre v Senci. Zastupuje rakúskeho výrobcu Palfinger na Slovensku a ponúka žeriavy a manipulačné systémy od 1 tonometra do 200 tonometrov so 120 modelmi. Využívajú ich v stavebníctve, energotechnických službách miest a obcí, odpadovom hospodárstve či v integrovaných záchranných systémoch.

Hydraulické nakladacie žeriavy Palfinger vynikajú svojou spoľahlivosťou, jednoduchou obsluhou a vysokou hospodárnosťou. K všestrannosti ich využitia prispieva rôzne príslušenstvo (navijaky, drapáky, rotátory, paletové vidly, pracovné koše a iné). Aj pre túto univerzálnosť nachádzajú široké uplatnenie aj v stavebníctve. K často využívaným žeriavom patrí PALFINGER MEDIUM PK 12.501 SLD 5, ktorý sa montuje na dvojnápravové úžitkové vozidlá s valníkovými či sklápacími nadstavbami. Prevažne sa montuje za kabínu pred nadstavbu.

PALFINGER radu PK 12.501

„Montáž nakladacích žeriavov výrazne zvyšuje sebestačnosť užívateľa, urýchľuje prácu zvyšuje efektivitu a bezpečnosť pri manipulácii s nákladom,“ hovorí Ing. Michal Jančko, výkonný riaditeľ KUHN-MT Slovakia. PALFINGER MEDIUM PK 12.501 SLD 5 ponúka jedinečný pomer výkonu a hmotnosti pri optimalizovaných rozmeroch a výbornej ovládateľnosti. Vlastná hmotnosť žeriavu je 1140 až 1170 kg. Žeriav poskladaný za kabínou je široký 2094 až 2400 mm a vysoký 2150 mm. Jeho hrúbka za kabínou je 690 mm. Potrebný montážny priestor za kabínou je 720 mm.

Rad PK 12.501 ponúka viac sily na háku vďaka Single Link a vyššie užitočné zaťaženie vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii. Maximálnu spoľahlivosť zaručuje PALTRONIC, ponúka najnovšiu riadiacu elektroniku pre žeriav sériovej výroby. Elektronické ovládanie je navrhnuté na mieru, obsluhuje a monitoruje žeriav a ponúka vyššiu efektivitu a bezpečnosť pri používaní. Hadicové vybavenie pre prídavné zariadenia zvyšuje všestrannosť žeriavu, ponúka jednoduchý spôsob pripojenia pomocného zariadenia, kvôli ochrane je vedené v hadicových žľaboch.

Rádiové diaľkové ovládače PALFINGER umožňujú skvelý dialóg operátora so žeriavom pri manipulácii, sú vybavené lineárnou pákou alebo krížovou pákou a poskytujú vysoký komfort pre operátora. Všetky modely SLD 5 s LED displejom informujú operátora o rôznych prevádzkových podmienkach.
Maximálny krútiaci moment PK 12.501 je 11,4 mt s maximálnou nosnosťou 5700 kg a maximálnym hydraulickým dosahom 12 až 14,2 m či ručným dosahom 15,9 až 16,2 m.

Univerzál pre stavebníkov

Uhol natočenia žeriavu PK 12.501 je 400°, otočný moment s jedným prevodom je 1,3 mt, rozpätie stabilizátora (std) 3,3 m a maximálny prevádzkový tlak 360 bar s výkonom čerpadla 45 – 60 l/min.
Hydraulické nakladacie žeriavy Palfinger majú vysokorýchlostné vysúvanie čo zrýchľuje systém predlžovacieho ramena. Žeriavy pracujú rýchlejšie a efektívnejšie s maximálnym využitím pracovného rozsahu aj vďaka stabilizátoru High Performance Stability.

Žeriavy Palfinger majú prvotriednu povrchovú ochranu KTL, komponenty sú upravené práškovým lakovaním alebo sú ukončené dvojzložkovým krycím lakom. Takáto povrchová úprava umožňuje zachovanie vysokej hodnoty a vynikajúcu ochranu proti korózii počas celého život žeriava. KUHN-MT Slovakia zabezpečuje aj preškolenie vodičov na obsluhovanie daného žeriava ako aj pravidelný servis a opravy vrátane mobilného servisu.

Nosnosť PK 12.501 podľa vzdialenosti nastavenia žeriavu

Zdroj
transport.sk
Editor
VIBfoto: KUHN-MT

Prečítajte si aj

Back to top button