Cestná doprava

Termín na sprejazdnenie mosta v Hlohovci

Termín na sprejazdnenie mosta v Hlohovci. Termín opätovného sprejazdnenia mosta pre autá, chodcov a cyklistov ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci je najneskôr 30. novembra.

Práce na moste v druhej etape napredujú podľa dohodnutého harmonogramu, zhotoviteľ deklaruje, že termín bude dodržaný. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je investorom projektu. Otvoreniu budú predchádzať merania zaťažiteľnosti mosta, na základe ktorých kompetentné orgány určia režim premávky. Riaditeľ Správy a údržby ciest TTSK Dalibor Trebichalský uviedol, že dokončili všetky práce vo vnútri mostného objektu.

Minulý týždeň sa výrazne posunuli s betonážou spádovej dosky, na ktorú pribudne asfaltová vrstva. Zo spodnej strany sú viditeľné prvé oceľové laná, ktoré zabezpečujú predpätie mosta. „Po oboch stranách boli navŕtané aj konštrukcie, na ktorých vzniknú nové chodníky a cyklotrasy. Mostu sa výrazne predĺži jeho životnosť a bude bezpečnejší pre všetkých,“ uviedol.

Termín na sprejazdnenie mosta v Hlohovci

Po otvorení mosta pre dopravu budú rekonštrukčné práce naďalej pokračovať, no už bez dopravných obmedzení. S dokončením 18 mesiacov trvajúcej rekonštrukcie sa počíta na konci júla budúceho roka.
Most v Hlohovci má 343 metrov. Postavili ho v 60. rokoch, pričom už 40 rokov sa prakticky neopravoval. V lete 2019 bola po diagnostike mosta vylúčená nákladná doprava s váhou presahujúcou 12 ton. Cieľom TTSK bolo spomaliť tempo degradácie mosta tak, aby sa nemuselo pristúpiť k ďalším obmedzeniam, ako napríklad k zúženiu jazdných pruhov alebo zníženiu rýchlosti jazdy.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button