Cestná doprava

Na R2 medzi Kriváňom a Mýtnou rastie ďalší most

Na R2 medzi Kriváňom a Mýtnou rastie ďalší most. Na úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa začalo s výstavbou ďalšieho mosta. Ide o estakádu s dĺžkou viac ako 1,6 kilometra, ktorá sa nachádza na konci úseku v extraviláne obcí Mýtna a Píla. Na svojej webstránke o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Estakáda pozostáva z dvoch súbežných mostov, priblížila NDS. Vyše 1,6 kilometra dlhý most bude križovať cestu I/16 a skončí sa preklenutím násypu nasledujúceho úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce. Výška pilierov bude v rozmedzí od 5,4 metra do 19,4 metra. Súčasťou rozostavaného úseku R2 medzi Kriváňom a Mýtnou je i vyše štyri kilometre dlhá estakáda, ktorá bude po dokončení najdlhšou na Slovensku. Ako doplnili diaľničiari, v uplynulých dňoch bol vysunutý štvrtý z jej 13 segmentov.


Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka. Úsek R2 Kriváň – Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša – Kriváň. Koniec úseku bude napojený na rozostavaný úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorého dokončenie je naplánované na tento rok. Po dokončení oboch úsekov získajú motoristi s výnimkou úseku Zvolen, západ – Zvolen, východ súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button