Cestná doprava

Škoda Auto má nového šéfa

Škoda Auto má nového šéfa. Novým šéfom Škoda Auto sa stane aktuálny šéf predaja VW Klaus Zellmer.

Novým šéfom českej automobilky Škoda Auto sa od 1. júla stane aktuálny riaditeľ predaja značky Volkswagen (VW) Klaus Zellmer, ktorý vo funkcii nahradí Thomasa Schäfera. Správu v piatok (1. 4.) priniesol nemecký týždenník Automobilwoche a v pondelok ju potvrdila automobilka Škoda Auto. Schäfer od apríla prevzal riadenie prevádzky značky VW a zároveň do konca júna zostane na čele Škody.

Škoda Auto má nového šéfa

Nový šéf Škody bude musieť riešiť vážne problémy spôsobené následkami vojny na Ukrajine a výpadkami niektorých súčiastok. V čase, keď sa ešte ani zďaleka neskončila pandémia, pre ktorú Škoda zápasí s nedostatkom čipov a na odstavných plochách parkuje 20 000 nedokončených vozidiel, prišla vojna na Ukrajine. Tá spôsobila zastavenie výroby vlajkového elektromobilu Enyaq.

Dočasne sa totiž zastavili dodávky káblových zväzkov od ukrajinského dodávateľa. Ten síce už čiastočne obnovil prevádzku, ale kým Škoda nedostane káble, výrobu Enyaqov pozastavili. Najväčším problémom však je pokles odbytu na dvoch kľúčových trhoch v Číne a Rusku.

Česká automobilka Škoda Auto, oznámila, že jej dodávateľský partner na Ukrajine sa rozhodol obnoviť výrobu káblových zväzkov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASRFoto: www.skoda-storyboard.com

Prečítajte si aj

Back to top button