Cestná doprava

SAD Žilina upraví cestovný poriadok

SAD Žilina upraví cestovný poriadok. Spoločnosť SAD Žilina upraví cestovný poriadok prímestských liniek na základe požiadaviek obecných úradov a firiem od nedele 12. júna. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Ivana Strelcová.

Upozornila, že niektoré autobusové spoje budú premávať inak, ako boli cestujúci zvyknutí. „Je potrebné, aby si overili, či nedošlo k úprave cestovných poriadkov na linkách, ktorými pravidelne cestujú. Zmeny cestovných poriadkov spoločnosti SAD Žilina sa v prevažnej miere týkajú zrýchľovania dopravy na vybraných spojoch s cieľom zvýšenia komfortu pri cestovaní verejnou dopravou,“ uviedla Strelcová s tým, že nové cestovné poriadky a podrobnosti o zmenách nájdu cestujúci na internetovej stránke www.sadza.sk.

Doplnila, že v regióne horného Považia sa zmeny týkajú viacerých oblastí. „Napríklad na linkách Bytča, Stráňavy, Strečno, Kysucké Nové Mesto, Terchová, Rajec, Rajecké Teplice, Podhorie či Považská Bystrica. V regióne Kysúc dôjde k zmenám v cestovných poriadkoch prímestskej autobusovej dopravy na linkách do Oščadnice, Kysuckého Nového Mesta, Starej Bystrice a Vychylovky. V rámci regiónu Turiec budú zmeny na linkách Martin – Krpeľany – Nolčovo a Martin – Príbovce – Valča, kde sa zapracovali zmeny na základe požiadaviek obce Nolčovo. Ďalšie zmeny sú aj na linkách Vrícko a Jasenovo,“ konkretizovala hovorkyňa SAD Žilina.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button