Cestná doprava

Prievidzského dopravcu kúpil francúzsky Transdev

Prievidzského dopravcu kúpil francúzsky Transdev. Prievidzského dopravcu kúpila francúzska nadnárodná dopravná spoločnosť.

K predaju SAD Prievidza, ktorá zabezpečuje služby vo verejnom záujme na hornej Nitre, pristúpil jej majoritný vlastník Advance Investments po niekoľkých mesiacoch rokovaní. Vo štvrtok o tom informovala Linda Delgado Turcerová zo SAD Prievidza.

„Spoločnosť Advance Investments bola majoritným vlastníkom SAD 20 rokov, francúzskemu dopravcovi predala 100 percent akcií firmy. Transdev poskytuje dopravu v 18 štátoch a v roku 2021 dosiahol obrat približne sedem miliárd eur,“ uviedla Delgado Turcerová.

Prečítajte si aj

Prievidzského dopravcu kúpil francúzsky Transdev

Zdôraznila, že koncentrácia sa nijakým spôsobom nedotkne zmluvných vzťahov so samosprávami a cestujúcej verejnosti. Koncentráciu, ktorá spočíva v prevzatí výlučnej kontroly Transdev Slovakia, s. r. o., Nitra nad SAD Prievidza, a. s., Prievidza ešte musí odobriť Protimonopolný úrad SR. V týchto dňoch začal správne konanie, uviedla hovorkyňa PMÚ SR Adriana Oľšavská.

Prievidzský dopravca zabezpečuje mestskú hromadnú a prímestskú dopravu v okresoch Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou. Transdev Slovakia prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Nitre, od 1. septembra tohto roka bude službu zabezpečovať aj v Trenčíne.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button