Cestná doprava

Považskú Bystricu a Púchov spája tretia cestná komunikácia

Považskú Bystricu a Púchov spája tretia cestná komunikácia. Vznikla na ľavom brehu Vodného diela Nosice a spája považskobystrickú mestskú časť Milochov a púchovskú časť Nosice. Motoristom slúži od stredy (15. 12.), otvorili ju zároveň s novým železničným tunelom Milochov. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Šesťkilometrový úsek cesty tretej triedy vznikol na starom železničnom telese ako súčasť rekonštrukcie železničnej trate v úseku Púchov – Považská Teplá. Na novej ceste je päť zrekonštruovaných mostov, 13 pôvodných a štyri nové priepusty. V rámci úseku vybudovali aj dva oporné múry v dĺžke 65 a 177 metrov.

„Nie je to ešte celá cesta, ktorá má spájať Považskú Bystricu s Púchovom cez Milochov. V budúcom roku v lete chce konzorcium, ktoré modernizuje tento železničný úsek, odovzdať zvyšnú časť cesty. Nasledovať bude usporiadanie cestnej infraštruktúry medzi Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR), Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a mestami Púchov a Považská Bystrica,“ povedal Baška.

Ako dodal, parametrami ide o budúcu cestu tretej triedy, tranzit kamiónovej dopravy po nej je zakázaný, využívať ju budú predovšetkým pre osobné automobily.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR
Back to top button