Cestná doprava

PARAGAN na prepravu potravín

PARAGAN na prepravu potravín. Spoločnosť PARAGAN je popredným výrobcom nadstavieb pre Česko, Slovensko a Európu. Na prepravu potravín ponúka štandardné odľahčené euroboxy, skriňové, plywoodové, izotermické nadstavby až po zateplené furgony. V spolupráci s nemeckou značkou KRESS dodáva špičkové izotermické nadstavby pre potravinovú logistiku a oblasť gastro.

Spoločnosť PARAGAN pôsobí na trhu ČR a SR už vyše 30 rokov, je významným výrobcom nadstavieb a v súčasnosti zamestnáva viac ako 100 odborne zručných zamestnancov. Využívanie moderných technológií, inovácie výrobného sortimentu a zvyšovanie kvalifikácie zamestnancov sú súčasťou know-how dcérskej spoločnosti PARAGAN SK so sídlom v Nitre. Nadstavby z produkcie firmy charakterizuje prepracovaný detailný dizajn, dlhodobá spoľahlivosť, technická kvalita výroby s dôrazom na komfort posádky a bezpečnosť prepravy.

PARAGAN poznajú aj vo svete

Začiatkom roka 2016 vznikli dve výrobné divízie. Prvá divízia, označená zeleným logom, sa zaoberá výrobou nadstavieb pre úžitkové vozidlá. Ide o valníkové, skriňové, chladiarenské, mraziarenské, pekárenské nadstavby vrátane najnovšej vlajkovej nadstavby Eurobox. Druhá divízia, označená čiernym logom, sa zaoberá výrobou prestížnych prepravníkov na kone v kategórii vozidiel do 3,5 t, ide teda o špeciálnu svetoznámu výrobu s dlhoročnou tradíciou.

PARAGAN vyváža produkty do 13 krajín Európy a na základe rastúceho dopytu neustále rozširuje svoju dílerskú sieť. Značnú časť nadstavieb tvorí produkcia pre distribúciu potravín, a to aj s regulovanou teplotou. Pri výrobe nadstavieb tohto typu sú dôležité použité materiály, ktoré spĺňajú hygienické požiadavky a ľahko sa udržujú v čistote v súlade s ATP.

Skriňové nadstavby

PARAGAN SK ponúka niekoľko typov skriňových nadstavieb. Sú to hliníkové, plywoodové, izotermické a pekárske nadstavby v hmotnostnom rozsahu od 3,5 do 26 t. Dodávajú sa aj so spacou kabínou. Povrchová úprava oceľových nosných prvkov je prevedené metódou žiarového zinkovania, hliníkové komponenty sú eloxované alebo lakované. Podľa požiadaviek klientov sa na nadstavby montujú doplnky, ako sú klapka na plynových vzperách nad plošinou hydraulického čela, kotviace prvky v podlahe a bokoch, liaty povrch podlahy s potravinárskym atestom, vnútorné osvetlenie, schránky na náradie, súdok na vodu, rôzne typy upevňovacích systémov, alebo bočných dverí a mnoho ďalších.

PARAGAN na prepravu potravín

Nadstavba Eurobox

Predstavuje vlajkovú loď spoločnosti PARAGAN, ktorej unikátnymi prednosťami sú vysoké užitočné zaťaženie, obrovská prepravná kapacita, nízky nástupný portál a potreba vodičského oprávnenia len skupiny B. Všestranná nadstavba Eurobox je vyrábaná v dvoch veľkostiach a ponúka množstvo doplnkov, ktoré dokážu prispôsobiť vozidlo rôznemu využitiu. Eurobox so spacou kabínou ušetrí nielen náklady na ubytovanie, ale i clo a mýto. Hlavnou prednosťou ultraľahkej nadstavby Eurobox XXL je unikátna konštrukcia zhotovenia. Vyniká maximalizáciou užitočného zaťaženia a úložného priestoru, čo vo verzii XXL predstavuje až 1200 kg na 24,5 m3.

S využitím tejto nadstavby dochádza k menšej spotrebe paliva (9 l/100 km). Nadstavba je vytvorená z ultraľahkého ekologického materiálu, ktorý je nielen vysoko pevný proti nárazom, ale i odolný voči vode, nečistotám a mnohým chemikáliám. Vybraný recyklovateľný materiál nepodlieha korózii či hnilobe a dosahuje veľmi dlhú životnosť. Eurobox IZO XXL je obdoba štandardnej nadstavby Eurobox XXL s použitím špeciálneho IZO panelu, ktorý umožňuje nadstavbe styk s potravinami alebo prevoz zdravotníckeho materiálu. Ťažší IZO panel znižuje užitočné zaťaženie o ďalších 150 kg. PARAGAN vlastní homologizácie značiek Renault, Stellantis a IVECO.

Podlaha je odolná aj pri nakládke vozíkmi

Zatepľovanie furgonov

Chladiarenské prestavby furgonov patria medzi najľahšie a najkvalitnejšie na trhu a zabezpečujú teplotu počas prepravy od 0 až do +5 °C. Používajú najmodernejšie materiály a technológie pre maximálnu teplotnú efektivitu, s montážou kvalitných agregátov značiek Carrier a Webasto. Mraziarenské prestavby sú určené pre vozidlá na prepravu tovaru, pri ktorom je nutné zabezpečiť teplotu počas prepravy do -20 °C. Vyhotovenie a prevedenie nadstavby v PARAGANE modifikujú podľa dohodnutých požiadaviek zákazníka. Montujú množstvo doplnkov, ako sú kotviace prvky, termozávesy, záznamník teploty, bočné a zadné dvere, rozperné tyče, policové systémy a pod.

PARAGAN vlastní homologizáciu značiek Renault Master, Opel Movano, Fiat Ducato a Iveco Daily. Priestor na prepravu nákladu je vyplnený izotermickou izoláciou typu FNA podľa noriem ATP. Izoláciu tvorí laminátový jednoliaty celok, ktorý je hermeticky uzavretý, bez spojov a spár, a je ľahko dezinfikovateľný a umývateľný. Podlaha je liata s protišmykovou úpravou. Doizolovanie vyhovuje požiadavke pre montáž chladiarenského agregátu z hľadiska koeficientu prestupu tepla: FNA = 0,7 WK-1m-2 a FRC = 0,4 WK-1m-2.

PARAGAN na prepravu potravín

Nemecká kvalita KRESS v PARAGANE

Nemecká spoločnosť KRESS sa od roku 1996 špecializuje na izotermické nadstavby. V tejto súvislosti významne rozšírila svoje výrobné kapacity najmä o izolované chladiace a mraziace skriňové nadstavby, známe pod značkou CoolerBox. Dôraz kladie na pružnosť a kvalitné moderné materiály. PARAGAN špičkové mraziarenské nadstavby KRESS montuje na podvozky všetkých značiek v dĺžke od 1,85 m do 8 m a vo váhovej kategórii od 3,5 t do 18 t.

Ide o ekonomické nadstavby s nízkou hmotnosťou (o 25 % nižšou, ako ponúkajú iní výrobcovia), vďaka DUROLITE panelom. Nadstavby sú prispôsobené prevozu mäsa vo vise, kvetov, liekov a potravinárskych výrobkov, vlastnia certifikát ATP a HACCP, spĺňajú hygienické požiadavky EÚ na prevoz potravín. Certifikát je súčasťou nadstavby.

Nadstavby KRESS sú obľúbené pre svoju vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu a dlhú životnosť. Ide o veľmi ekonomické nadstavby, ktoré slúžia na uchovanie konštantnej teploty tovaru počas celej doby prepravy. Tieto nadstavby sú určené na prevádzku v extrémnych vonkajších teplotách (od -35 do +40 °C). Mraziarenské nadstavby s koeficientom priestupnosti tepla do k=0,4 Wm2K-1 spĺňajú požiadavky EÚ na prepravu potravín, majú hygienický atest a certifikát FNA/FRC, ako aj certifikát ATP/HACCP, v závislosti od použitia chladiarenskej jednotky. Všetky konštrukcie skriňových nadstavieb sú schválené na prevádzku na pozemných komunikáciách a zodpovedajú vyhláške č. 341/2014 Z. z., zákonu č. 56/2001 a smerniciam EHK.

Chladiaci box 20

Nová moderná nadstavba CoolerBox2.0 je viac aerodynamická, čo ešte znižuje spotrebu paliva. Najnovšia generácia nadstavieb využíva najmodernejšie technológie chladiarenských vozidiel:
DUROLITE panely
Panelová technika DUROLITE v podstate pozostáva z panelov v polyuretánovej sendvičovej konštrukcii bez švov a medzier, ktoré sa ľahko udržujú v čistote. Tieto prvky používajú na vytvorenie špičkovej chladiacej karosérie pomocou vysokopevnostného lepiaceho systému.
DUOFLEX tesnenia dverí
S vývojom vlastného nového systému tesnenia dverí DUOFLEX sa zľahčuje otváranie/zatváranie dverí a výrazne znižuje únik vzduchu z chladiarenských nadstavieb. Vďaka tejto efektívnej funkcii nemusí chladiaca jednotka bežať tak dlho, čím sa znižuje spotreba energie a opotrebovanie.
Deliace steny Easy-T
Systém deliacich stien Easy-T je viacteplotná priečna deliaca stena s ľahko ovládateľným, ergonomicky navrhnutým zariadením „Easy-T“.

PARAGAN na prepravu potravín

Ľahká podlaha AluLT
Nadstavby chladiarenských nákladných vozidiel v triede 3,5 tony s novou robustnou, stabilnou a ľahkou podlahou KRESS AluLT poskytujú veľkú výhodu pre optimalizovanie užitočného zaťaženia pridaním úžasného bonusu až 7 kg/m² ložnej plochy, čo zvyšuje užitočné zaťaženie o približne 50 kg v štandardnej chladiarenskej nadstavbe dodávky. Ak potrebujete väčšie užitočné zaťaženie, ideálna pre potravinárske a donáškové služby, catering, pekárov, mäsiarov, gastronómiu, kvalitné potravinárske výrobky a lahôdky, donáškové služby v centre miest, donášku do domu a tiež pre farmaceutický priemysel je chladiarenská dodávka do 3,5 tony GVW.

Povrch nového typu podlahy je konštruovaný pomocou robustnej hliníkovej dosky, ktorá sa dodáva v dvoch variantoch: buď zvlnená, alebo so vzorom jačmeňa. Týmto spôsobom bol vytvorený podlahový prvok, ktorý je extrémne pevný a zároveň ľahký. Tieto panely odolávajú veľkej sile, ktorá na ne pôsobí pri nakládke/vykládke vysokozdvižným vozíkom. Spoločnosť PARAGAN, s. r. o., je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality TÜV SÜD STN EN ISO 9001:2009 a certifikátov servisného strediska hydraulických plošín Dhollandia a Zepro. KRESS získal certifikáciu TÜV podľa pokynov systému HACCP, nadstavby typu TK majú ATP certifikát.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button