Cestná doprava

PAAS sa rozšíri o zónu Ružinov-Nivy

PAAS sa rozšíri o zónu Ružinov-Nivy. Bratislavský parkovací asistent by sa mal koncom mája rozšíriť o ďalšiu zónu v bratislavskom Ružinove.

Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, by sa mal koncom mája rozšíriť o ďalšiu zónu v bratislavskom Ružinove, a to o Nivy v časti Svätoplukova – Košická. Regulácia parkovania by v rámci tejto zóny mala podľa zverejnenej mapy platiť na úsekoch ulíc Svätoplukova, Kulíškova, Koceľova, Kvetná, Viktorínova, Páričkova, v časti Košickej a Mlynských nív.

Po Starom Ružinove a 500 bytoch ide o tretiu pripravovanú lokalitou do PAAS. „Odborní projektanti spracovali projekt organizácie dopravy, ktorý navrhuje, kde a ako v tejto lokalite vyznačia parkovacie miesta a ďalšie zmeny v organizácii dopravy,“ uviedol magistrát s tým, že pripomienky k návrhu projektu môže verejnosť posielať do 12. apríla.

PAAS sa rozšíri o zónu Ružinov-Nivy

Po zapracovaní pripomienok budú v priebehu apríla a mája v zóne vyznačovať parkovacie miesta. Reguláciu tu plánujú spustiť koncom mája. PAAS začal od 10. januára platiť v Bratislave v prvých troch lokalitách. A to Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači.

Od 23. marca sa systém rozšíril o lokalitu Starý Ružinov-východ. Od 21. apríla má pribudnúť zóna Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste. A 3. mája zóna Starý Ružinov – západ a 500 bytov. Do leta príde k rozšíreniu zóny na celú oblasť Nív, a to od Starého Mesta až po Bajkalskú ulicu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button