Cestná doprava

Obchod Scania CER povedie Marian Mráz

Obchod Scania CER povedie Marian Mráz. České, slovenské a maďarské zastúpenie výrobcu nákladných automobilov Scania bude mať nového obchodného riaditeľa.

Doterajší Sales & Insurance Director Scania Finance CER Marian Mráz na pozícii nahradí Martina Plachého, ktorý bude v rámci Scanie od prvého júla 2023 na pozícii Head of Sales viesť predaj v regióne Ázie a Oceánie (AOR).

„Mám radosť, že jedného výrazného profesionála strieda iný. Chcel by som Martinovi poďakovať za všetku prácu, ktorú odviedol v regióne CER, ktorý zahŕňa Česko, Slovensko a Maďarsko, a prajem mu veľa úspechov na novej pozícii a to v podstatne väčšej oblasti. Zároveň v našom tíme vítam Mariana, s ktorým sa dobre poznáme zo Scania Finance a s ktorým zároveň prichádza dlhoročná skúsenosť nielen z odboru automotive, ale aj finančníctva,“ hovorí generálny riaditeľ Scania CER Zdeněk Petrás.

Martin Plachý

Obchod Scania CER povedie Marian Mráz

Marian Mráz vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Prahe a svoju kariéru spojil so segmentom automotive a financovania automobilov. V minulosti pôsobil u značiek Toyota, Nissan, ale aj v spoločnosti ČSOB Leasing. Od augusta 2017 pracoval v spoločnosti Scania Finance CER, ktorá poskytuje financovanie a poistenie nákladných vozidiel. Od novembra 2019 tu zastával pozíciu Sales & Insurance Directora.

Martin Plachý patrí k najvernejším zamestnancom Scanie, v spoločnosti pôsobí pätnásť rokov. Od roku 2008 viedol pražské dílerstvo značky. V januári 2021 bol povýšený na pozíciu obchodného riaditeľa pre Česko, Slovensko aj Maďarsko. Vo svojej novej funkcii bude mať na starosti predaj nákladných vozidiel Scania prakticky na celej východnej pologuli od Číny a Japonska, cez Južnú Kóreu, Thajsko a celú juhovýchodnú Áziu až po Austráliu a Nový Zéland.

Marian Mráz

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button