Cestná doprava

Nové parkovacie miesta v Trenčíne

Nové parkovacie miesta v Trenčíne. V Trenčíne vzniknú nové parkovacie miesta. Spolu ide o mestskú investíciu v sume takmer 147 000 eur.

Približne dve desiatky nových parkovacích miest vytvorí trenčianska radnica na Beckovskej a Šmidkeho ulici a na Halalovke. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová. „Na všetkých troch miestach sa už na nových parkovacích miestach pracuje. Spolu ide o mestskú investíciu v sume takmer 147 000 eur. Vysúťaženým zhotoviteľom je spoločnosť Pemal z Hornej Súče,“ uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, osem šikmých a päť kolmých parkovacích miest vznikne na Beckovskej ulici vo vnútrobloku Opávia. Na Šmidkeho ulici vzniknú namiesto dvoch pozdĺžnych štyri kolmé parkovacie miesta. Plocha pred bytovým domom dostane nový asfaltový povrch a dopravné značenie. Ďalšie štyri parkovacie miesta vzniknú odstránením ostrovčekov na Halalovke.

V Trenčíne stavajú nové parkovacie miesta. (Zdroj: www.trencin.sk)

Nové parkovacie miesta v Trenčíne

Pod Sokolice – parkoviská vybudujeme pred bytovými domami č. 520, 521, 512, 513 a vchodoch č. 16, 18, 20, 22, 24, 26. Celkovo sa ich počet zvýši o 21. Parkovisko pred strednou odbornou školou doplníme o 7 parkovacích miest s kolmým státím. Vyhovieme tak požiadavkám obyvateľov sídliska.

Záchytné parkovisko pri stanici Zlatovce – na voľnej ploche medzi Bratislavskou ulicou a skladom pri železničnej stanici Zlatovce pripravujeme výstavbu parkoviska pre 56 vozidiel. Vjazd a výjazd na parkovisko i celý dopravný pohyb po ploche parkoviska bude jednosmerný. Výjazd bude v mieste medzi objektom Autosklo a čerpacou stanicou, kde je na Bratislavskej ulici pruh na odbočenie vľavo. Nové parkovisko vybavíme aj prístreškom pre bicykle so stojanmi. Bezplatné záchytné parkovisko vybudujeme na základe zmluvy so Železnicami SR.

Procesne a projekčne pripravujeme aj výstavbu parkovacích miest na sídlisku Kvetná, na uliciach Duklianskych hrdinov a J. Hollého, na hornom Juhu, v Zlatovciach pri kultúrnom dome a myslíme aj na sídlisko Noviny.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASRFoto: trencin.sk

Prečítajte si aj

Back to top button