Cestná doprava

Nové parkovacie automaty vo Zvolene

Nové parkovacie automaty vo Zvolene. Mesto v júli vyhlásilo súťaž na dodávateľa 30 kusov nových parkovacích automatov na nasledujúce štyri roky.

Vyplýva to z uznesenia, ktoré schválili zvolenskí mestskí poslanci na svojom augustovom rokovaní. Suma zákazky je 208 701 eur s DPH, víťazom súťaže sa stala bratislavská spoločnosť EEI. Mesto v júli vyhlásilo súťaž na dodávateľa 30 kusov nových parkovacích automatov na nasledujúce štyri roky. Ide o ich integráciu a pripojenie v rámci elektronického informačného systému, ako aj zabezpečenie systému na overenie platnosti úhrady za parkovanie.

„V predmetnej súťaži je len výmena starých parkovacích automatov za nové v počte 30 kusov, čo je kus za kus,“ uvádza samospráva s tým, že v tomto kroku nepribudne žiadny nový parkovací automat na inom mieste. „V sume je zahrnuté nielen dodanie, montáž a oživenie nových automatov, ale aj ich údržba na obdobie štyroch rokov,“ spresnil hovorca Zvolena Martin Svatuška.

Zvolenská radnica od júla minulého roka spravuje platené parkovanie v centre vo svojej réžii. Vlani na konci júna totiž vypršala desaťročná zmluva medzi samosprávou a spoločnosťou EEI, ktorá vo Zvolene prevádzkovala parkovací systém.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button