Cestná doprava

Nová dopravná značka na križovatke – „zelená šípka“

Nová dopravná značka na križovatke – „zelená šípka“. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) osadil na dvoch križovatkách nové dopravné značky „zelená šípka“. Tá v niektorých prípadoch umožňuje vodičom odbočiť vpravo aj na červenú.

Nové dopravné značenie pribudlo na križovatkách ciest tretej triedy, a to v Slovenskom Grobe a Chorvátskom Grobe, časti Čierna Voda. Kraj avizuje, že pribudnú ďalšie. „Takéto dopravné značenie sa nám osvedčilo, pretože sa zvýšila priepustnosť dopravy. Máme aj pozitívnu spätnú väzbu od vodičov, dotknutých obcí, ale i Policajného zboru,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba s tým, že cieľom bola bezpečnosť i plynulosť cestnej premávky.

Nová dopravná značka na križovatke – „zelená šípka“

Nová dopravná značka ako súčasť signalizačného zariadenia umožňuje vodičovi po zastavení pred križovatkou odbočiť vpravo aj vtedy, ak svieti signál červenej farby. Smie však odbočiť doprava len z pravého pruhu. Zároveň nesmie pri prejazde križovatkou obmedziť ani ohroziť iných účastníkov cestnej premávky, najmä chodcov, cyklistov či vozidlá jazdiace vo voľnom smere.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK), správca ciest druhej a tretej triedy, umiestnil novú dopravnú značku na križovatkách III/1082 a III/1083 – Slovenský Grob a III/1059 a III/1082 v Chorvátskom Grobe, časti Čierna Voda. Cestná svetelná signalizácia v križovatke ciest v Slovenskom Grobe má tiež zlepšiť dopravnú situáciu po sprevádzkovaní prepojenia diaľničnej križovatky Triblavina s cestou III/1059 pri Chorvátskom Grobe. „Správca krajských komunikácií bude takéto trvalé dopravné značenie aplikovať aj na ďalších križovatkách v kraji,“ doplnil BSK.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASRFoto: bratislavskykraj.sk

Prečítajte si aj

Back to top button