Cestná doprava

Na Slovensko prichádza online trhovisko jazdených áut Carvago

Európske online trhovisko jazdených áut Carvago.com vstupuje na slovenský trh. Zákazníkom ponúkne jednoduchý prístup k takmer miliónu kvalitných jazdených áut z celej Európy s komplexnými službami na trhu vrátane financovania, predĺženej záruky 6 mesiacov a možnosti vrátiť auto do 14 dní. Vstupom na Slovensko potvrdzuje Carvago svoje ambície stať sa najväčšou online platformou pre predaj áut v Európe.

Ako Carvago funguje

Carvago.com prináša na Slovensko svoju celoeurópsky unikátnu službu pre online nákup jazdených áut, ktorá kompletne mení zaužívané štandardy automobilového trhu. V Európe je v ponuke približne 6 miliónov áut, Carvago na základe algoritmu, ktorý hodnotí rôzne parametre, filtruje z tejto skupiny približne 750-tisíc okamžite dostupných áut zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a nájazdom maximálne 150 000 kilometrov.

Keď zákazník prejaví záujem o konkrétne auto, jeho technický stav kompletne preveruje certifikovaná technická inšpekcia CarAudit. Ak kontrola zistí na aute vážne nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago záujemcovi odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. K zákazníkom sa tak dostanú výlučne autá v dobrom technickom stave.

Na každé auto služba bezplatne poskytuje šesťmesačnú predĺženú záruku, ktorú si zákazník môže predĺžiť až na 2 roky. Ďalšou novinkou je možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného online predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet.

Jakub Šulta, CEO Carvago.com, online platformy pre kúpu áut

Carvago chce vytlačiť podvody z trhu

Carvago.com ponúka okrem širokého výberu jazdených áut aj viaceré doplnkové služby spojené s nákupom. Na jednom mieste a úplne online si tak možno vybrať auto, ktoré prebehne dôkladnou technickou inšpekciou CarAudit a ak je všetko v poriadku, dohodnúť si tiež financovanie (aj na autá zo zahraničia), poistenie a auto si nechať doručiť až k sebe domov. Zákazník sa nemusí o nič starať a zároveň má garantovanú kvalitu auta.

Online platforma pre kúpu áut Carvago.com vozidlá pred predajom vykupuje do svojho vlastníctva, tým pádom si zákazník môže jednoducho uplatniť záruku a vozidlo reklamovať. Carvago si ako inovatívna služba kladie za cieľ zmeniť trh s jazdenými autami a priniesť do nákupu väčšiu transparentnosť.

Práve pri kúpe jazdených áut ľudia často obeťami podvodov (napr. stočené kilometre alebo dovoz na západe nepredajných áut, ktoré sú v ponuke ako vozidlá v top stave). Celý proces nákupu auta preto výrazne zjednodušuje a prináša doň nové štandardy – od technickej inšpekcie cez kompletné zaistenie poistenia a financovania až po doručenie auta až ku dverám.

„Carvago je služba, ktorá výrazne zjednodušuje celý proces nákupu auta a posúva ho do 21. storočia. Kúpa auta cez je u nás úplne transparentná. Keď si zákazník z celoeurópskej ponuky vyberie auto, my preveríme jeho históriu podľa VIN čísla a podrobíme ho certifikovanej technickej kontrole. Ak ňou auto neprejde, zákazníkovi odporučíme inú alternatívu. Vybrané vozidlo u doručíme až domov, pričom zákazník môže do 14 dní od kúpy odstúpiť bez udania dôvodu. Samozrejmosťou je šesťmesačná záruka na auto, ktorú možno predĺžiť až na 2 roky,“ hovorí Jakub Šulta, CEO Carvago.com, online platformy pre kúpu áut. Striktnosť požiadaviek na kvalitu áut dokladujú čísla. Carvago každý deň spracúva vyše 6,5 milióna inzerátov, avšak do ponuky zaraďujeme len približne 10 % z nich, ktorá spĺňajú kritériá.

Carvago smeruje na 14 európskych trhov

Carvago sa veľmi rýchlo etablovalo na českom trhu, kde sa služba v októbri 2020 spustila pre koncových zákazníkov. V tomto roku plánuje Carvago expanziu do ďalších celkovo 12 európskych krajín, v ktorých chce svojim unikátnym konceptom zmeniť trh s jazdenými autami. „Carvago veľmi rýchlo rastie a každý týždeň dodáva zákazníkom viac a viac áut. Expanzia je pre nás logickým krokom, ktorý nám umožní osloviť zákazníkov v ďalších krajinách a ponúknuť im kvalitné nezávisle preverené autá. Naším cieľom je stať sa absolútnou technologickou špičkou v oblasti automotive a nastaviť na trhu nové štandardy predaja jazdených áut, ktoré vychádzajú v ústrety potrebám zákazníkov,“ dopĺňa Jakub Šulta.

Slováci postupne kupujú mladšie jazdené autá

Dopyt Slovákov po jazdených autách smeruje stále silnejšie k mladším autám s menším nájazdom kilometrov. Troj- a štvorročné autá tvorili podľa dát Carvago v roku 2020 spolu až 26 % (13,0+13,1 %) celkového predaja, podiel jednotlivých ročníkov áut starších ako sedem rokov nepresahoval 5 %. Najväčšia časť jazdených áut má najazdených medzi 150 a 200-tisíc kilometrov a cenu medzi 6 a 8-tisíc eurami.

V roku 2020 bola najpredávanejším modelom Škoda Octavia s rokom výroby 2017 vo verzii kombi so 140-tisíc kilometrami a priemernou koncovou cenou 13 545 eur. Octavie tvorili až 10 percent všetkých kupovaných áut z druhej ruky. Slovensko, podobne ako Česká republika, ostáva aj pri jazdených autách krajinou s dominantnou značkou Škoda. 8 z 10 najpredávanejších modelov patrilo škodovke, zvyšné dve pozície značke Volkswagen. Za najpredávanejšími modelmi Škoda (v poradí Octavia, Superb, Fabia) a Volkswagen (Passat, Golf) nasleduje Audi A4, VW Tiguan, Audi A6, Kia Ceed a Hyundai i30.

Aj keď v TOP20 najpredávanejších vozidiel figuruje len jeden model 4×4, autá s pohonom všetkých kolies sú na Slovensku stále veľmi populárne a tvorili takmer tretinu (30 %) všetkých jazdených áut predaných v roku 2019. Rastúci význam otázky životného prostredia nevidno ani na štatistike paliva. 63,3 % predaných jazdených áut stále tvoria vozidlá na naftu. Trh áut na alternatívny pohon je ešte v plienkach, keď hybridy tvorili 0,6 % predaných áut.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button