Cestná doprava

DKV ponúka dopravcom prístup k najväčšej sieti LNG staníc v Európe

Európsky poskytovateľ služieb mobility ponúka cez palivovú kartu DKV prístup k 230 čerpacím staniciam LNG v 9 krajinách.

LNG je jednou z najdôležitejších alternatív ku konvenčným palivám na ceste k udržateľnejšej mobilite. Špeditéri a logistické spoločnosti môžu použitím LNG znížiť emisie CO2 až o 20 percent v porovnaní s naftou.

Prečítajte si aj

Spoločnosť DKV, európsky poskytovateľ služieb mobility, preto urýchľuje rozširovanie svojej siete čerpacích staníc LNG a v súčasnosti ponúka svojim zákazníkom prístup k viac ako 230 staniciam LNG v deviatich krajinách.

DKV tak zastrešuje najväčšiu sieť nezávislých čerpacích staníc LNG, ktorá pokrýva viac ako 50 percent všetkých staníc LNG v Európe. Zoznam pripojených krajín sa teraz rozšíril o Rakúsko, Švédsko a Fínsko.

„Význam LNG neustále rastie. V čase energetickej transformácie chceme byť „Lead in Green“ – vedúcim poskytovateľom udržateľných riešení pre zásobovanie dopravného sektora,“ hovorí Sven Mehringer, vedúci oddelenia energetiky a služieb pre vozidlá v spoločnosti DKV Mobility.

Dopyt po alternatívnych palivách rastie. Spoločnosť DKV ročne rozšíri svoju akceptačnú sieť o 5 000 čerpacích staníc, pričom sa spolieha predovšetkým na čerpacie stanice s rôznorodou ponukou palív vrátane alternatívnych zdrojov energie, ako sú LNG, CNG, LPG a vodík.

Okrem toho spoločnosť DKV vo februári 2021 spustila svoju „zelenú misiu“ a oznámila, že do roku 2023 sa stane klimaticky pozitívnou spoločnosťou a do roku 2030 zníži uhlíkovú náročnosť flotíl svojich zákazníkov o 30 %.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button