Cestná doprava

Daimler Truck & Bus Slovakia buduje Truck Centrum v Senci

Daimler Truck & Bus Slovakia buduje Truck Centrum v Senci. Do lokality logistických parkov v Senci vstupuje Daimler Truck & Bus. Vybuduje tu moderné MERCEDES-BENZ TRUCK CENTRUM.

V Senci sa 18. septembra 2023 stretli predstavitelia vedenia a pracovníci Daimler Truck & Bus Slovakia, predstavitelia mesta Senec, ako aj realizátor stavby, aby slávnostne symbolicky poklepali základný kameň budúceho Mercedes-Benz Truck Center Senec, ktorého otvorenie je naplánované na jeseň 2024. Okrem úplne nových priestorov, ktoré sú navrhnuté podľa najmodernejších postupov, s dôrazom na vysokú mieru udržateľnosti, tu počas prvej fázy vznikne asi 50 nových pracovných pozícií.

Nové truck centrum bude na jednom mieste zastrešovať predaj i servis nákladných vozidiel a autobusov Mercedes-Benz, autobusov Setra a úžitkových vozidiel FUSO vrátane komplexných služieb pre zákazníkov. Zároveň v ňom bude sídliť aj vedenie spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia, s. r. o. Na poklepaní základného kameňa sa zúčastnili zástupcovia zhotoviteľa stavby, spoločnosti Metrostav Slovakia, a. s., primátor mesta Senec Pavol Kvál, zástupcovia architektov od IPE-Consult, s. r. o., zástupcovia materskej spoločnosti Daimler Truck AG, ako aj vedenie a zamestnanci spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia, s. r. o.

„Je mi cťou, že tu dnes môžem stáť s vami všetkými. Spolu vybudujeme niečo výnimočné. Ďakujem vám, že ste s nami na začiatku nášho nezabudnuteľného dobrodružstva,“ povedal Ibrahim Demir, generálny riaditeľ spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia, s. r. o. Nové Mercedes-Benz Truck Centrum má byť navrhnuté podľa najmodernejších postupov, s dôrazom na vysokú mieru udržateľnosti. Projekt zároveň myslí aj na prívetivé prostredie pre zákazníkov, na ktoré sú vlastníci vozidiel s trojcípou hviezdou zvyknutí. Lokalita Senec bola vybraná preto, že do logistických centier prichádza alebo touto lokalitou prechádza veľké množstvo súčasných klientov značky Mercedes-Benz. Daimler Truck & Bus Slovakia sa tak dostáva bližšie k autodopravcom a ponúkne im najvyšší štandard predajno-servisných služieb.

Vznik spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia

Slovenské zastúpenie značky Mercedes-Benz na Slovensku, prešlo začiatkom roka 2023 zásadnou transformáciou. S platnosťou od 1. januára 2023 sa spoločnosť rozdelila. Mercedes-Benz Slovakia aj naďalej zastrešuje všetky aktivity spojené s predajom a popredajnými službami v oblasti osobných vozidiel a vanov. Novo vzniknutá spoločnosť Daimler Truck & Bus Slovakia, s.r.o. (DTBSK) sa venuje predaju nákladných vozidiel a autobusov a s nimi súvisiacimi službami pre zákazníkov.

Generálnym riaditeľom novej spoločnosti DTBSK sa stal je Ibrahim Demir, ktorý pred oddelením biznisu s nákladnými vozidlami a autobusmi zastával funkciu vedúceho predaja nákladných vozidiel. Spoločnosť DTBSK aj naďalej v plnom rozsahu zabezpečuje predaj nákladných vozidiel a autobusov značky Mercedes-Benz, úžitkových vozidiel značky Fuso a autobusov značky Setra vrátane súvisiacich služieb pre zákazníkov. Zároveň DTBSK zostáva partnerom aj pre celú sieť autorizovaných servisov nákladných vozidiel a autobusov na Slovensku.

Ibrahim Demir, generálny riaditeľ spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia

Daimler Truck & Bus Slovakia buduje Truck Centrum v Senci

Pri príležitosti začatia stavby nového Truck centra sme sa porozprávali s Ibrahimom Demirom, generálnym riaditeľom spoločnosti Daimler Truck & Bus Slovakia.

Na Slovensku pôsobíte tretí rok, ako by ste hodnotili doterajšie pôsobenie v Bratislave, je náš trh v niečom iný ako ten nemecký?
Nemecký dopravný trh je v porovnaní so slovenským väčší, diverzifikovanejší. Slovensko má však rastúci výrobný sektor, ktorý poháňa aj dopyt po doprave a robí z neho perspektívnu krajinu pre ďalšiu angažovanosť. Osobne sa mi tu veľmi páči podnikateľská kultúra, ktorá je veľmi dobrým mixom tradície a moderných obchodných praktík.

V súčasnosti kladie Mercedes-Benz v oblasti úžitkových vozidiel dôraz na inovácie v asistenčných systémoch a telematike, popri bezpečnosti je trendom prechod na alternatívne palivá. Máme tu svetovú premiéru ťahača Mercedes-Benz eActros 600, bude nové truck centrum v Senci orientované už aj na elektromobilitu v nákladnej doprave?
Áno, nové truck centrum je navrhnuté tak, aby spĺňalo všetky potreby budúceho podnikania. Elektromobilita a digitalizácia sú dva kľúčové faktory, ktoré výrazne zmenia podnikanie v oblasti dopravy. S umiestnením nášho budúceho truck centra budeme lepšie pripravení navrhnúť túto transformáciu tu na Slovensku spolu s našimi zákazníkmi. Integrované riešenia eMobility ponúkne DTBSK pre eJourney na jednom mieste, napr. eRent vozový park, nabíjacia infraštruktúra, eConsulting, eFinance Partner, špecializované eWorkbays. Všetko na jednom mieste.

Daimler Truck & Bus Slovakia buduje Truck Centrum v Senci

Alternatív je množstvo, Mercedes-Benz má bohaté skúsenosti aj s vodíkom, bude vodík palivom blízkej budúcnosti vašej značky?
Spoločnosť Daimler Trucks okrem batériových elektrických vozidiel investovala aj do technológie vodíkových palivových článkov. Nazvali sme to dvojkoľajová stratégia. Naším cieľom je vyvíjať a vyrábať nákladné vozidlá na vodíkový pohon s dlhším dojazdom so zameraním na diaľkovú prepravu (mimochodom, najväčší segment nákladných vozidiel tu na Slovensku). Prvý test v teréne s prototypmi nám ukazuje veľmi sľubné výsledky. Napríklad nedávno prekonal Mercedes-Benz GenH2 vzdialenosť 1 047 km medzi Wörth am Rhein a Berlínom. Naša nová lokalita je navrhnutá aj na pripojenie zariadení potrebných na predaj a servis vodíkových nákladných vozidiel.

Celá Európa trpí nedostatkom profesionálnych vodičov, neuvažujete o vlastnej výchove nových vodičov pre svojich klientov? Bude súčasťou nového truck centra aj školiace pracovisko kooperujúce s autoškolou?
Školenie vodičov je pre našich zákazníkov veľmi dôležité, aby sme dosiahli maximálnu efektivitu a minimalizovali riziko nehôd. V spolupráci s odborníkmi z Nemecka ponúkame našim zákazníkom už viac ako 20 rokov školenia – Mercedes-Benz TruckTRAINING. Samozrejme to bude ponúkať aj naše nové truck centrum v Senci, ale nielen tam. Toto školenie vieme vykonať aj na mieste u zákazníka alebo aj vo virtuálnych učebniach.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB
Back to top button