Cestná doprava

Akcia na výmenu tachografov!

Akcia na výmenu tachografov! Termíny stanovené Európskou komisiou na výmeny tachografov sa meniť nebudú! Už je dostupný aj katalóg pokút štátov EÚ! Pokuty sú nekompromisné a v sumári takmer likvidačné.

• Najneskôr od septembra tohto roku sa očakáva nárast cien z dôvodu nárazového dopytu na tachografy, ktorých dostupnosť bude limitovaná výrobnými a skladovými kapacitami. Rovnako budú limitované aj personálne kapacity.

• Riziku nárastu cien sa da predísť zakúpením a výmenou tachografov do konca augusta tohto roku. Motiváciou k tomuto rozhodnutiu je zľava až do výšky 15%. Zľava je limitovaná a nasledujúce skladové zásoby už budú za vyššiu výrobnú cenu.

• Dnes je už proces výmeny tachografov nezvratný a realizácia na poslednú chvíľu bude pre každého dopravcu zbytočným rizikom, ktoré mu iba navýši jeho cenu a pokuta za nevyhovujúci tachograf od 1. januára 2025 bude nakoniec v sumári vyššia, ako je cena výmeny samotného tachografu.

Pokiaľ ste sa rozhodli k výmene nevyhovujúceho tachografu počas najbližších mesiacov v ponúkanej zľave do 15%, tak nás kontaktujte na 0903 761381, Dušan Václav.

Zľava do 15% je uplatniteľná pri kúpe tachografu aj na výrobky DLK SMART a VDO FLEET. K tachografu je možné si objednať aj vzdialené sťahovanie v cene 50 € (bez DPH) s viazanosťou mesačných poplatkov na 2 roky.

Služby k tachografom autorizovanými VDO dielňami

Tachografy majú typové schválenie Európskeho spoločenstva pre dodatočnú zástavbu a pri ich nastavení autorizovanými VDO dielňami, originál technickým vybavením a postupmi výrobcu CONTINENTAL VDO je garantované ich funkčnosť vo vozidle. Po takejto výmene tachografu už štandardne nie sú potrebné ďalšie výdavky.
Ďalšie výdavky sa netýkajú tachografov v prevedení OEM a prípadov vzdialeného sťahovania údajov z tachografu. Pred zakúpením tachografu a výmenou tachografu sa uistite, či váš dodávateľ je autorizovanou VDO dielňu. Zoznam týchto dielní je dostupný na stránke www.tachografy.sk.

NOVINKA – bezplatná služba mojetachografy.sk

V prípade autorizovaných VDO dielní zo stránky www.tachografy.sk si môžete vyžiadať registráciu do bezplatnej služby mojetachografy.sk. Po registrácii budete mať dostupný počas 24 mesiacov každý protokol z overenia periodickej prehliadky vášho tachografu a priebežne aj ostatné dokumenty v elektronickej forme, vrátane dát stiahnutých pri ich výmene. Digitalizácia dokumentov a ich dostupnosť kedykoľvek a kdekoľvek je rovnako jednou z princípov moderného riadenia dopravy.

Pred poskytnutím služby sa uistite, či je váš poskytovateľ služby skutočne autorizovanou VDO dielňou a prispievateľom do mojetachografy.sk. Iba tak budú vaše dokumenty konzistentne dostupné z akéhokoľvek miesta na Slovensku aj v Európe.

Dátový kľúč DLK SMART / Manažment dát VDO FLEET / Automatizované sťahovanie RDU

Bližšie informácie k týmto výrobkom nájdete na stránke www.tachografy.sk, prípadne kontaktuje nášho obchodného zástupcu na čísle +421 903 761 381.

Editor
Peter Magerčiak
Back to top button