Logistika a skladovanie

Zvýšenie bezpečnosti v neprehľadnom tuneli spoločnosti Danfoss

Zvýšenie bezpečnosti v neprehľadnom tuneli spoločnosti Danfoss. Odborníci STILL Slovensko odporúčajú, aby čo najvhodnejšie bezpečnostné riešenia pre konkrétnu prevádzku navrhoval a realizoval na mieru jeden dodávateľ. Vďaka tomu je potom riešenie komplexné a prepracované do detailu.

Bezpečnosť by mala byť v intralogistike prioritou. V každej výrobnej a skladovej prevádzke majú byť také bezpečnostné riešenia, ktoré ochránia zamestnancov, tovar, vybavenie aj manipulačnú techniku. Medzinárodná spoločnosť Danfoss Power Solutions a.s. je popredným svetovým výrobcom hydraulických komponentov a systémov pre mobilné pracovné stroje a industriálnu hydrauliku a dodávateľom moderných technológií pre rôzne priemyselné odvetvia. Jej záber je skutočne široký –energetické systémy pre komerčné i rezidenčné budovy, ale aj systémy pre skladovanie a prepravu potravín alebo lodný priemysel.

Na Slovensku má spoločnosť Danfoss Power Solutions a.s. sídlo v Považskej Bystrici aj s výrobnou a skladovou prevádzkou, ktorej súčasťou je 10 metrov dlhý tunel. V ňom sa pohybujú zároveň stroje i ľudia a z tohto dôvodu bolo potrebné vyriešiť bezpečnostnú situáciu tak, aby sa predišlo možným vážnym kolíziám.

Bezpečnosť na prvom mieste

Špecialisti STILL dostali presné zadanie vyriešiť bezpečnostnú otázku tunela a po podrobnej analýze naprojektovali riešenie na mieru. „V desaťmetrovom nepriehľadnom tuneli bolo potrebné eliminovať riziko stretu techniky s človekom. Navrhli sme teda riešenie s mikrovlnnými senzormi, ktoré snímajú vozíky, umožňujú LED projekciu a k tomu tiež semafor, ktorý signalizuje možnosť pohybu a poukazuje na nebezpečenstvo,“ vysvetľuje Miroslav Štefkovič, Safety Sales v spoločnosti STILL. Komplexné riešenie je navyše veľmi modulárne, zákazník si ho vie prispôsobovať aktuálnym potrebám, pričom je kompatibilné na akúkoľvek manipulačnú techniku. Vďaka viacerým navrhnutým a zrealizovaným prvkom sa výrazne zvýšila bezpečnosť zamestnancov a chránené je tiež vybavenie v skladovej prevádzke.

Špecialisti STILL rátali s rôznymi scenármi

Okrem riešení v samotnom tuneli vybavili špecialisti STILL vysokozdvižné vozíky tagmi, ktoré umožňujú aktivovanie asistenčných prvkov, ako napríklad zonáciu rýchlosti (automaticky sa upraví rýchlosť bez toho, aby to urobil vodič), spomaľovanie vozíkov alebo tiež automaticky sa otvárajúce brány. Vozíky sú ďalej vybavené doplnkovým bezpečnostným osvetlením Blue spot, ktoré v smere jazdy opticky upozorňuje, že sa vozík približuje.

„V praxi môžu nastať rôzne situácie, preto sme zohľadnili mnohé scenáre. Napríklad, ak zamestnanec vychádza zo šatne v tuneli a zároveň doň vchádza vozík, rozsvieti sa projekcia aj semafor. Alebo, ak vozík prichádza k tunelu a z opačnej strany sa blíži ďalší vozík, rozsvieti sa projekcia aj signalizácia,“ približuje Štefkovič zo STILL.

Bezpečnostné riešenia od spoločnosti STILL na mieru, vrátane špičkovej manipulačnej techniky, sú spoľahlivou voľbou do každej skladovej prevádzky.
STILL SK – silný partner pre vašu intralogistiku.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS STILL

Prečítajte si aj

Back to top button