Logistika a skladovanie

V priemyselnej zóne pri Košiciach sa preinvestuje 13 miliónov eur

Investičná a realitná skupina Arete, ktorej súčasťou sú fondy investujúce do nehnuteľností, dnes oznámila ďalšie rozšírenie svojho portfólia.

Po akvizícii pozemkov v priemyselnej zóne ležiacej v bezprostrednej blízkosti Košíc začala na ploche 12-tisíc m2 s investíciou 13 miliónov eur výstavbu špecializovanej výrobnej haly pre popredného európskeho výrobcu oceľových komínov. Okrem toho v Uherskom Hradišti zásadne rozširuje existujúcu výrobnú halu spoločnosti Forschner. Investícia do tejto stavby je približne 7 miliónov eur.

„Po viacerých akvizíciách fungujúcich výnosových priemyselných nehnuteľností, ktoré sme v posledných rokoch zrealizovali, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu. Prvou lastovičkou bola výstavba obrej skladovacej haly v našom areáli v Novom Meste nad Váhom, ktorú sme dokončili vlani v lete. Spolu s existujúcou výstavbou to dokazuje, že dokážeme portfólio našich nehnuteľností ďalej rozširovať, čo umožňuje výrazne zvyšovať hodnotu pre našich investorov,“ povedal Lubor Svoboda, spoluzakladateľ investičnej a realitnej skupiny Arete.

Nový areál v Košiciach

V novembri dokončila skupina Arete akvizíciu pozemkov v priemyselnej zóne Veľká Ida v bezprostrednej blízkosti Košíc. Tato zóna, ktorá ponúka i možnosť čerpania vládnej podpory, je dlhodobo v hľadáčiku zahraničných výrobných spoločností. Skupina Arete v nej stavia špecializovanú výrobnú halu pre Steelcon Slovakia, ktorá patrí do dánskej skupiny Dominion Steelcon zameranej na výrobu oceľových komínov. Táto vysoko špecializovaná stavba dvoch hál s investíciou 13 miliónov eur potvrdzuje atraktivitu slovenského investičného trhu. Jej dokončenie je naplánované na druhú polovicu tohto roka.

Rozšírenie haly v Uherskom Hradišti

Od minulého roka prebiehajú intenzívne práce na rozšírení existujúcej výrobnej haly spoločnosti Forschner v priemyselnom a logistickom parku v Uherskom Hradišti. Nová hala by mala byť dokončená v apríli 2020. Stavba predstavuje okrem iného vybudovanie moderných čistých prevádzok pre výrobu komponentov pre elektromobily podľa najprísnejších medzinárodných štandardov s konštantnou teplotou a vlhkosťou vzduchu. V rámci projektu sa samozrejme rieši i vsakovanie dažďových vôd a rekuperácia vzduchu. Neoddeliteľnou súčasťou haly je aj moderné kancelárske a sociálne zázemie pre zamestnancov.

Priemyselný areál triedy A v Uherskom Hradišti so skvelým dopravným napojením na Slovensko i južnú Moravu je v portfóliu skupiny Arete už štyri roky. Je na 100 percent prenajatý spoločnosti Forschner, ktorá z nemeckej rodinnej firmy vyrástla do nadnárodnej korporácie. Zameriava sa na elektromobilitu, výrobu káblových a elektromechanických systémov i ďalších komponentov hlavne pre automobilový priemysel. Medzi jej klientov patria napríklad Audi, Continental, Daimler, Volkswagen, Philips alebo Bosch. 

Editor
transport.skTS

Prečítajte si aj

Back to top button