Logistika a skladovanie

Transportné chladiace, mraziace a ohrevné boxy spájajú viacero výhod v jednom riešení

Preprava tepelne citlivého tovaru má svoje špecifiká a často si vyžaduje značnú investíciu. Prestavba vozidla a jeho vybavenie chladiarenskou nadstavbou sú nákladnou záležitosťou. Existujú však aj iné riešenia.

Sú nimi transportné boxy. Ich princíp je jednoduchý a maximálne účinný – do svojho úžitkového alebo nákladného vozidla vložíte transportný box napájaný z batérie vozidla a za niekoľko minút ste schopný prepravovať akékoľvek tepelne regulované produkty v rozsahu od -35 do +40 °C, v závislosti od typu transportného boxu. Keď sa vaša prepravná úloha zmení, box jednoducho vyberiete a svoje vozidlo používate na to, na čo práve potrebujete. Vďaka tomu zostáva váš vozový park omnoho flexibilnejší, pretože jedno vozidlo dokážete využiť na viacero účelov.

COLDTAINER – jedna technológia, viacero výhod

Transportné prepravné boxy COLDTAINER vyrába talianska spoločnosť Euroengel už od roku 1993 a na Slovensku ju výhradne zastupuje spoločnosť Eberspächer. Technologické riešenia, ktoré Euroengel používa, majú viacero výhod. Transportné boxy sú vyrábané ako jeden celok, nemajú žiadne spoje ani prechody a tým majú lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Vyrobené sú z polyetylénu (PE) a majú UV ochranu. Izolácia je z PU peny, ktorá je aplikovaná medzi externú a internú stenu kontajnera s koeficientom izolácie K menším ako 0,4 W/m2K. Jednotky sú vyrábané s priamym 12V kompresorom, navrhnutým tak, aby mal čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie a odolal vibráciám. Boxy tak môžete bez problémov používať aj v offroad teréne. Box aj kompresor majú dlhú životnosť.

Transportné chladiace, mraziace a ohrevné boxy. FOTO: Eberspächer

Ako sú napájané?

To je jedna z najčastejších otázok. Typ napájania závisí od typu a modelu boxu. Napájaný môže byť priamo z batérie vozidla, zo servisnej batérie, ktorá je pripojená na autobatériu a alternátor, z AC siete alebo z vlastnej batérie, kedy dokáže box fungovať autonómne.

Všetky typy boxov sú vybavené elektronickým termostatom, pomocou ktorého ľahko nastavujete a kontrolujete teplotu vo vnútri boxu a pomocou opcie Bluetooth modulu ich dokážete kontrolovať aj cez mobilnú aplikáciu , ktorá slúži na interné sledovanie teploty.

Veľkosti pre každú úlohu

V ponuke spoločnosti Eberspächer nájdete viacero typov boxov COLDTAINER, od menších, ktoré sa zmestia aj do osobného vozidla alebo malej dodávky, cez väčšie až po veľké boxy s objemom od 720 až do 1 640 litrov, určené pre veľké dodávky a nákladné vozidlá.

Široké využitie naprieč odvetviami

Transportné boxy COLDTAINER sa uplatnili v rôznych sférach. Mnohé spoločnosti ich využívajú na prepravu jedla, donášku potravín priamo domov, dodávku zásob do výdajných automatov, prepravu mrazených potravín a pod. Pre špecifické úlohy ako sú gastro a cateringové služby je k dispozícii nový rad transportných boxov HML s teplotným rozsahom od +65 do +85 °C.

Dôležité sú však aj pri preprave liekov, vakcín, krvi, plazmy a iného medicínskeho materiálu. Svoje uplatnenie si našli dokonca aj v logistike ozbrojených síl. Ich výhodou je okrem ľahkej manipulácie aj fakt, že sa veľmi ľahko čistia a dezinfikujú. Viac informácií a detailnú ponuku jednotlivých transportných boxov podľa veľkostí a použitia nájdete na stránke www.eberspacher.sk.

V spolupráci
TS Eberspächer
Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button