Logistika a skladovanie

Toyota predstavuje tri úplne nové skladové vozíky

Toyota predstavuje tri úplne nové skladové vozíky. Toyota Material Handling Europe predstavuje novú generáciu elektrických paletových a stohovacích vozíkov so stojacou obsluhou, ktoré sú navrhnuté na manipuláciu s nákladom a stohovanie v intenzívnych prevádzkach.

Výkonné modely ponúkajú vysokú produktivitu a využívajú energeticky účinnú lítium-iónovú technológiu, funkcie zvýšenej bezpečnosti a dokonalú ergonómiu pre dosiahnutie efektívnej prevádzky. Tri nové modely: Toyota BT Levio LSI200 – 2t elektrický paletový vozík so stojacou obsluhou, BT Staxio SSI200D – 2t dvojitý stohovací vozík so stojacou obsluhou a BT Staxio SSI160LN – 1,6t úzky stohovací vozík so stojacou obsluhou so zdvižnými podpornými ramenami sa riadia rovnakým modulárnym prístupom – Radical Energy Design (RED) – tak, ako pri nedávnom dizajne paletového vozíka BT Levio LWI160 s lítium-iónovým pohonom od spoločnosti Toyota.

Toyota predstavuje tri úplne nové skladové vozíky

Nízkozdvižné paletové a stohovacie vozíky so stojacou obsluhou sú postavené okolo modulov lítium-iónových batérií, ktoré sú upevnené v ráme podvozku. Redizajn v kombinácii s kompaktnými rozmermi modelov a lítium-iónovou technológiou prispievajú k veľmi nízkej spotrebe energie. Tieto nové modely spoločne ponúkajú mnoho výhod, ako napríklad lepšiu manévrovateľnosť, dlhší čas prevádzky a účinnosť počas zmien, ako aj nižšie emisie CO2.

Jose Maria Gener, viceprezident pre predaj a marketing spoločnosti Toyota Material Handling Europe uvádza: „Sme hrdí na to, že uvádzame na trh tieto úplne nové vozíky so stojacou obsluhou, ktoré sú založené na lítium-iónovom riešení s cieľom poskytnúť skvelú ergonómiu a zároveň minimalizovať spotrebu energie. Vďaka tejto novej skupine výrobkov ponúkame riešenie pre zákazníkov, ktorí hľadajú ergonomické, bezpečné a energeticky účinné výrobky s cieľom zvýšiť produktivitu a znížiť prevádzkové náklady.“

Postavené okolo vás – postavené okolo lítium-iónovej batérie

Vysoký výkon

Nová generácia elektrických paletových a stohovacích vozíkov so stojacou obsluhou je navrhnutá pre prepravu vo vysoko intenzívnych prevádzkach na dlhé horizontálne vzdialenosti. Ponúka vysoký výkon s vynikajúcou manévrovateľnosťou, hladkým a plynulým pohybom vďaka 360° riadeniu. Dostupné je aj intuitívne 180° riadenie. Jedinečné kompaktné rozmery podvozku a krátky polomer otáčania nových lítium-iónových modelov so stojacou obsluhou im umožňujú zmestiť sa do úzkych priestorov alebo úzkych uličiek. Kabína vodiča ponúka veľmi dobrý výhľad na vidlice a tovar, s ktorým manipuluje, aj vďaka zmenšeným rozmerom vozíka, čo maximalizuje účinnosť.

Dvojpaletový stohovač šetrí čas a zvyšuje účinnosť vďaka manipulácii s dvoma nákladmi na vidliciach a podporných ramenách s nosnosťou až 2000 kg. Verzia LN stohovača umožňuje stohovanie do blokov a stohovanie vo vyšších výškach (do 5,4 m), najmä v úzkych uličkách. Okrem toho je vodič dokonale chránený vďaka ochrannému rámu nad hlavou bez toho, aby mal obmedzený výhľad pre produktívnu prevádzku.

Toyota predstavuje tri úplne nové skladové vozíky

Dlhý čas prevádzky s energeticky účinným lítium-iónovým riešením

Keďže sú postavené okolo lítium-iónových batérií, extrémna kompaktnosť vozíkov zaručuje zníženie spotreby energie. Pri jednej šírke kompaktného podvozku 790 mm máte možnosť vybrať si z troch lítium-iónových inteligentných energetických balíkov od spoločnosti Toyota: kapacita lítium-iónovej batérie 210, 300 alebo 420Ah, ponúka vysoké úrovne energie a neprekonateľne nízku spotrebu energie.

Spolu so širokou škálou lítium-iónových nabíjačiek tieto možnosti znižujú celkové náklady a zaručujú dlhý čas prevádzky vo vysoko intenzívnych aplikáciách našich zákazníkov. Nepretržitú prevádzku s viacerými zmenami umožňuje možnosť rýchleho a bezpečného príležitostného nabíjania nových lítium-iónových paletových a stohovacích vozíkov od spoločnosti Toyota.

Postavené okolo obsluhy pre maximálnu bezpečnosť

Nové modely so stojacou obsluhou sú navrhnuté so zameraním sa na bezpečnosť. Obsluha, ktorá stojí alebo napoly stojí, je vždy dokonale chránená uzavretou kabínou vodiča. Navyše v kombinácii s kompaktným podvozkom ponúkajú vodičom skvelý výhľad dookola, čím sa zvyšuje bezpečnosť vo vysoko výkonných aplikáciách. Automatické spomalenie pri otáčaní, snímanie prítomnosti obsluhy (na rohoži a joysticku), modré výstražné LED svetlo tiež prispievajú k bezpečnej prevádzke.

Nové vozíky so stojacou obsluhou sú štandardne vybavené inteligentným systémom I_Site, systémom na správu flotily od spoločnosti Toyota, ktorý umožňuje zákazníkom monitorovať a kontrolovať svoj vozový park. Horný ochranný rám na modeli stohovača poskytuje vodičovi dodatočnú bezpečnosť bez toho, aby sa zhoršil jeho výhľad.

Toyota predstavuje tri úplne nové skladové vozíky

Väčšie pohodlie a ergonómia pre vyšší výkon

Stohovacie a elektrické paletové vozíky sú skonštruované s ohľadom na vodiča. Na zabezpečenie pohodlia a produktivity počas celej zmeny bol priestor vodiča ergonomicky navrhnutý tak, aby ste mali ľahký prístup ku všetkým ovládacím prvkom a aby sa jednoducho ovládali. Vozík je vybavený nastaviteľnou pravou riadiacou jednotkou s ergonomickým joystickom, volantom na jednoduché a plynulé manévrovanie a farebným dotykovým displejom, ktorý umožňuje dokonalú interakciu medzi obsluhou a vozíkom. Nastaviteľná sedačka na sedenie/státie, tlmená podlaha a dobrý výhľad dookola prispievajú k optimálnej produktivite a efektivite vodiča.

Vhodný pre všetky náročné aplikácie a prostredie

K dispozícii je aj celý rad rôznych možností, ktoré vyhovujú akémukoľvek druhu vysoko intenzívneho použitia pri manipulácii s materiálom. Rôzne konfigurácie zdvíhacích zariadení, dĺžky a šírky vidlíc, príslušenstvo e-lišty atď.

Postavené okolo vás pre lepší výkon, lepšiu ergonómiu, vyššiu energetickú účinnosť a bezpečnosť. Vďaka zameraniu ich konštrukcie na obsluhu sú tieto viacúčelové vozíky vhodné pre širokú škálu zákazníkov, ako súčasť väčšej flotily vozíkov v skladoch a distribučných centrách, v odvetviach, ako je potravinársky alebo automobilový priemysel, dokonca aj v chladiarenských prevádzkach.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button