Logistika a skladovanie

Toyota Material Handling Europe a Gideon uzavreli dohodu

Toyota Material Handling Europe a Gideon uzavreli dohodu. V súčasnosti sa na trhu zvyšuje dopyt po jednoduchých autonómnych riešeniach so samoriadenými vozíkmii a jednoduchým používateľským rozhraním.

Toyota Material Handling Europe v reakcii na tento dopyt oznámila uzavretie dohody o spolupráci s technologickou spoločnosťou Gideon so sídlom v Záhrebe, ktorá ponúka najmodernejšie softvérové riešenia na lokalizáciu a riadenie autonómnych mobilných robotov – AMR. Spojením technológie spoločnosti Gideon s vlastnými vozíkmi bude Toyota Material Handling schopná poskytovať automatizáciu pre širokú škálu logistických aplikácií a výrazne skrátiť čas realizácie projektov.

Konkrétne oblasti použitia, v ktorých už spoločnosť Gideon ponúka svoje riešenia, zahŕňajú spoločné vychystávanie balíkov na realizáciu maloobchodných objednávok, ako aj vykladanie a nakladanie nákladných vozidiel s využitím kompletného softvérového balíka vyvinutého špeciálne pre tieto procesy.
Generálny riaditeľ spoločnosti Gideon Josip Ćesić tvrdí: „Odborné znalosti spoločnosti Toyota v oblasti manipulačnej techniky a pokrytie trhu v kombinácii so softvérovým balíkom spoločnosti Gideon a naším zameraním na konkrétne aplikácie poskytujú koncovým používateľom hodnotu, ktorá nemá obdobu.“

Patric Hed, SVP pre logistické riešenia v spoločnosti Toyota Material Handling Europe, dodáva: „Spoločnosť Gideon vyvinula pôsobivý softvérový zásobník a moduly videnia, ktoré spájajú flexibilné, inteligentné autonómne správanie so zameraním na špecifické logistické aplikácie a používateľskú prívetivosť, čo v nasledujúcich rokoch prinesie našim zákazníkom pridanú hodnotu.“
Toyota plánuje, že v priebehu roka 2024 bude môcť na trh uviesť nové aplikačné riešenia, počnúc riešeniami na vybavovanie objednávok pre maloobchodnú distribúciu.

Spoločnosť je presvedčená, že pridaním tejto technológie a skúseností k svojmu know-how v oblasti manipulačnej techniky v kombinácii s pokrytím trhu prinesie ešte atraktívnejšiu ponuku pre tých zákazníkov, ktorí sa snažia automatizovať svoje logistické procesy.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS Toyota Material Handling

Prečítajte si aj

Back to top button