Logistika a skladovanie

TOPNAD štartuje Fordy F-MAX 500

TOPNAD štartuje Fordy F-MAX 500. TOPNAD prebral prvé kusy z objednávky piatich ťahačov F-MAX od spoločnosti Ford Trucks Slovensko. Nová flotila piatich Fordov F-MAX je už kompletná.

Nový Ford F-MAX s motorom Ecotorq E6 s výkonom 500 k je triumfom inžinierstva. Nový motor Ecotorq F-MAX zabezpečí maximálny výkon a minimálnu spotrebu paliva za akýchkoľvek podmienok na cestách.
500-koňový motor s krútiacim momentom 2500 Nm ponúka rôzne režimy jazdy, ako režim Eco a režim Power, ktoré pomáhajú optimalizovať spotrebu paliva. Novinka spĺňa emisné normy Euro 6D – má E-viskózny ventilátor, turbodúchadlo s variabilnou geometriou, vodné čerpadlo a kompresor s viacerými pracovnými rýchlosťami. Výkon motorovej brzdy je 400 kW.

Nový Ford F-MAX prichádza so zníženými celkovými nákladmi na vlastníctvo. Na celkovú nízku spotrebu paliva vplýva aj adaptívny systém pohonu. Technológia MaxCruise dokáže online spracovať geografické údaje získané pomocou GPS a predvídať stúpania, a tak dosiahnuť optimálnu spotrebu paliva. Kompatibilita integrácie FMS, poskytovaná prostredníctvom ConnecTruck, zaistí ešte efektívnejšiu prevádzku.

Prečítajte si aj

TOPNAD štartuje Fordy F-MAX 500

Niet divu, že už aj TOPNAD svoj autopark posilnil ťahačmi Ford F-MAX 500. TOPNAD, a. s., patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie dopravno-logistické spoločnosti na Slovensku. Spoločnosť vznikla transformáciou spoločnosti ČSAD Topoľčany, ktorej história sa datuje už od roku 1949. Ako akciová spoločnosť funguje od roku 1995, čo je aj začiatok pôsobenia modernej dopravnej spoločnosti zameranej nielen na poskytovanie dopravných služieb medzinárodnej a vnútroštátnej kamiónovej dopravy, ale aj na široké spektrum logistických a skladovacích služieb, taktiež na poskytovanie špedície a zasielateľstva, leteckej a námornej dopravy, služieb colnej deklarácie, ako aj servisných služieb pre osobné a nákladné vozidlá.

Spoločnosť zabezpečuje aj technické a emisné kontroly vozidiel a kontroly originality najmodernejšou diagnostikou. Sídlo spoločnosti je v Topoľčanoch, pobočky sa nachádzajú v Partizánskom, Bratislave a Slovinsku. Vozový park tvoria vlastné ťahače Mercedes-Benz a Scania s priemerným vekom 4 roky a teraz sa autopark rozrástol o nové červené Fordy F-MAX 500. TOPNAD používa plachtové návesy značiek Schmitz a Schwarzmüller s objemom 90 a 100 m3, kapacitou 34 europaliet a tandemové súpravy s objemom 115 m3 a kapacitou 38 europaliet.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button