Logistika a skladovanie

stow prichádza s Movu Robotics

stow prichádza s Movu Robotics. Novú značku Movu Robotics uvádza na trh spoločnosť stow Group. Dôvodom je snaha o uspokojenie rastúceho dopytu zákazníkov po riešeniach automatizácie a robotizácie skladov.

Nový brand nahradil od 19. septembra 2023 doterajšiu značku stow Robotics. Sídlo Movu Robotics sa nachádza v belgickom meste Lokeren. Pod jednou strechou tu možno nájsť inžiniering, výskum a vývoj, výrobu a taktiež Experience Centre, kde sú k dispozícii pokročilé technológie v prevádzke.
Spoločnosť stow Group teraz zastrešuje dve značky: stow Racking a Movu Robotics. Aj keď si obe zachovávajú svoju nezávislosť, zároveň sa silne navzájom ovplyvňujú, pokiaľ ide o odborné znalosti, know-how, technológie a globálne zdroje.

Jos de Vuyst, generálny riaditeľ spoločnosti stow Group, uviedol: „Vzhľadom na problémy súvisiace so zvyšovaním nákladov, s nedostatkom pracovnej sily, hustotou skladovania, rastúcimi objemami a zlepšovaním presnosti sa spoločnosti pri riešení obracajú na robotiku a automatizáciu. Movu Robotics ponúka integrovaný ekosystém štandardizovanej a škálovateľnej automatizačnej technológie, ktorá urýchľuje zavádzanie a znižuje riziko pre všetkých zákazníkov. Demokratizovať manipuláciu s materiálom chceme tým, že do skladov prinesieme možnosti jednoduchšej automatizácie a robotizácie.“

S Movu žiadny sklad nezostane pozadu

Pre projekty na hlavných vertikálnych trhoch, najmä v oblasti elektronického obchodu, FMCG a chladiarní v Európe a Severnej Amerike, bude Movu Robotics dodávať jednoduché, štandardizované riešenia typu plug and play, ktoré vyžadujú menej inžinierstva a poskytujú krátke dodacie lehoty na realizáciu, čo zákazníkom umožní udržať svoje operácie v chode.

„Očakávame, že globálny trh so zariadeniami na manipuláciu s materiálom dosiahne vyše 330 miliárd eur, a veríme, že Movu Robotics sa stane základným hráčom a kľúčovým prvkom AS/RS systémov a robotiky,“ dodáva Jos de Vuyst. Stefan Pieters, generálny riaditeľ spoločnosti Movu Robotics, povedal: „Naše produkty sú dosť inteligentné na to, aby bola akákoľvek operácia jednoduchá a ľahká, roboty Movu pomáhajú odbremeniť zákazníkov aj ich regály. Naše riešenia sú navrhnuté tak, aby automatizácia skladov a robotizácia boli nielen dostupnejšie, ale aj škálovateľnejšie. Umožnia vylepšiť akýkoľvek sklad na celom svete – veľký alebo malý, pravidelný alebo neforemne tvarovaný – a stať sa produktívnejším, efektívnejším a úspešnejším. Toto je filozofia, ktorou sa riadi naša značka: ,Movu – žiadny sklad nezostane pozadu‘.“

stow prichádza s Movu Robotics

Technológie Movu Robotics

Na rozdiel od mnohých spoločností zaoberajúcich sa automatizáciou, ktoré majú jeden produkt, nová značka Movu Robotics zahŕňa celý rad kľúčových technológií: Movu atlas paletové shuttle, Movu escala bin shuttle a Movu ifollow autonómne mobilné roboty (AMR) pre palety a rolovacie klietky, ktoré pracujú buď v stoji, samostatne, alebo ako kolaboratívne roboty. K nim sa pripája nový vychystávací robot Movu eligo, ktorý je v ponuke ako vychystávacie pracovisko pre escalu.

Movu Robotics poskytuje riešenia pre jednoduchšiu automatizáciu, ktoré dokážu lepšie využiť každý kút skladu – bez ohľadu na skladový priestor zákazníkov alebo na to, čo skladujú, prepravujú, vychystávajú alebo s čím manipulujú. Zákazníci získavajú kľúčovú výhodu bezproblémových integrovaných regálových a robotických riešení – napríklad kyvadlový systém Movu atlas pracujúci s mobilnými robotmi Movu ifollow alebo Movu eligo fungujúci ako pracovná stanica pre Movu escala. Kľúčovou výhodou je, že zákazník hovorí s jednou osobou zastupujúcou jediného partnera, čo poskytuje efektívne riadenie projektu a spoľahlivé dodacie lehoty. Získajú tiež efektívne uvedenie projektu do prevádzky pre bezpečný a odolný dodávateľský reťazec, ktorý pomáha pri poskytovaní vysokej úrovne služieb ich zákazníkom.

stow prichádza s Movu Robotics

Autonómne podsystémy pre minimálne TCO

Technológie v produktovom portfóliu Movu Robotics môžu byť integrované do jedného autonómneho podsystému ako riešenie s komponentmi vrátane regálov, shuttle systémov alebo AMR, softvéru, wi-fi a uvádzania do prevádzky. To umožňuje jednoduchú inštaláciu, prispôsobivosť novým obchodným potrebám prostredníctvom jednoduchej integrácie nových aplikácií a prístupu minimálnych celkových nákladov na vlastníctvo (TCO). Vďaka tomu je modernizácia skladov jednoduchšia nielen pre existujúcich používateľov automatizácie logistiky, ktorí chcú upgradovať svoje systémy pomocou robotiky a automatizácie typu plug and play, ale aj pre tých, ktorí si ešte automatizáciu neosvojili, ale súrne chcú urobiť prvý krok.

Aby sa maximalizovala flexibilita, systémy Movu Robotics majú modulárny dizajn a fungujú ako súbor stavebných blokov, ktoré minimalizujú zložitosť a náklady na modernizáciu. Vďaka tomu sú systémy vysoko škálovateľné – inštalácie môžu začať v malých rozmeroch a potom sa rozšíria, alebo ak je to potrebné, môžu sa rovnako ľahko zmenšiť. Modularita tiež umožňuje rýchle spustenie projektov.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button